کد خبر: 3931958
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۷
امیر قاسم جلیلوند، ارشد نظامی ارتش در استان مرکزی به دلیل ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، امیر قاسم جلیلوند، ارشد نظامی ارتش در استان مرکزی، شامگاه روز گذشته، 7 آبان ماه به علت بیماری کرونا چهره در نقاب خاک فرو برد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در پیامی درگذشت امیر قاسم جلیلوند، فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان مرکزی را تسلیت گفت. در متن پیام آمده است:

خبر درگذشت فرمانده شایسته پدافند هوایی اراک، عموم مردم استان مرکزی به‌ویژه نیروهای نظامی و انتظامی این استان را در غم و اندوه فرو برد. 

امیر جلیلوند از فرماندهان شایسته مجموعه پدافند هوایی کشور بود که در جریان شیوع ویروس کرونا با تمام تجهیزات پادگان حضرت علی‌اکبر(ع) اراک وارد میدان شد و از هیچ تلاشی برای کنترل این ویروس منحوس فروگذار نبود. 

درگذشت دردناک و اندوه‌بار فرمانده پدافند هوایی اراک را به خانواده محترم ایشان، نیروهای مسلح، ارتش قهرمان و مجموعه پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تسلیت عرض گفته و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات مسئلت کرده است

سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی در پیامی درگذشت امیر قاسم جلیلوند را تسلیت گفته و آورده است؛

درگذشت امیر قاسم جلیلوند، فرمانده ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی و عضو فعال و تلاشگر شورای تأمین استان مرکزی موجب تأسف و تألم فراوان شد.

روز گذشته که بر بالین ایشان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان حاضر بودم علائم حیاتی ضعیفی داشت و متأسفانه بیماری بر او غلبه کرد و او پس از یک هفته مقاومت در برابر بیماری کرونا به ملکوت اعلا پیوست و فقدانش در استان مرکزی محسوس و ملموس خواهد بود.

خدمات ارزشمند ایشان در تمامی عرصه‌ها بویژه در دوران شیوع بیماری کرونا و اهتمام ایشان بر بسیج کردن نیروهای ارتش در استان برای کمک به پیشگیری از شیوع این بیماری منحوس و امداد رسانی به متولیان سلامت در راستای مقابله و درمان این بیماری، در کنار انجام وظیفه ذاتی ارتش به عنوان حافظ امنیت استان و کشور، بر کسی پوشیده نبوده و شایسته تقدیر است.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم ایشان،همکاران محترم ارتش و مردم شریف استان مرکزی، از درگاه ایزد متعال برای آن فقید سعید علو درجات واسعه الهی و برای بازماندگان محترم صبر و شکیبایی و طول عمر باعزت مسئلت دارم.

پیام تسلیت سردار محسن کریمی، فرمانده سپاه روح الله در پی درگذشت  امیر قاسم جلیلوند، ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی در استان مرکزی نیز بدین شرح است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

إنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

خبر درگذشت امیر ستاد قاسم جلیلوند فرمانده مرکز درجه داری حضرت علی‌اکبر(ع) پدافند هوایی اراک و ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی در استان مرکزی را به محضر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، مردم انقلابی و شهید پرور استان مرکزی ، ارتشیان غیور و دلاور استان ، پیشکسوتان و یادگاران دفاع مقدس و خانواده معظم وی تسلیت عرض می‌نمایم.

مجاهدت‌های ماندگار آن امیر مخلص و فداکار ارتشی برادر انقلابی ، سرباز صدیق و ولایی فرمانده معظم کل قوا در پاسداری از انقلاب و دفاع از استقلال و امنیت ملت ایران در جای جای این سرزمین اسلامی به ویژه در دوران مسئولیت در استان مرکزی و مجاهدت های ایشان در امر مبارزه با بیماری منحوس کرونا و سپس در همت قابل ستایش در امر ترویج فرهنگ شعر و ادبیات مقاومت و  انتقال فرهنگ، ارزش‌ها و مواریث معنوی و تاریخ ساز دفاع مقدس به نسل های جدید انقلاب و میهن اسلامی که در هم افزایی با سایر مجاهدات این صحنه روحیه مقاومت و انقلاب گری در جامعه را همچنان زنده نگه داشته است، همواره الهام بخش و برای ارتشیان غیور موجب افتخار مضاعف بود.

نام، یاد و آرمان‌های بلند آن امیر مخلص ، فداکار و خستگی‌ناپذیر را گرامی می دارم و از درگاه خدای رحمان برای او حشر با شهدای کربلا و برای همسر صبور، فرزندان شکیبا و همکاران و همرزمان مکرم ایشان صبر در مصیبت و توفیق توأم با پاداش الهی طلب می کنم.

سردارحسن مفخمی شهرستانی، فرمانده انتظامی استان مركزی نیز در پیامی در گذشت امیر قاسم جلیلوند، ارشد نظامی ارتش در استان را تسلیت گفت. متن پیام بدین شرح است: 

در گذشت جانسوز، امیر سرتيپ قاسم جلیلوند بر اثر ابتلاء به ویروی منحوس کرونا که پس از یک هفته دست و پنجه نرم کردن با این ویروس داغی جانکاه بر قلب نظامیان استان بر جای گذاشته و نیز موجب تأثر و تألم مردم شریف استان مرکزی شده است.

امیر جلیلوند درزمان حیاتش افتخار می‌کرد در تمام شرایط و تمام اوقات در کنار مردم بوده و جان نازنین خود را در طبق اخلاص برای دفاع از مردم گذاشته و تا آخرین لحظات عمرش خادم و خدمتگزار مردم برای دفاع از کیان و امنیت کشور از هیچ کوششی دریغ نکرد.

خدمات ارزشمند ایشان در تمامی عرصه‌ها به ویژه در دوران شیوع بیماری کرونا و اهتمام ایشان بر بسیج کردن نیروهای ارتش در استان برای کمک به پیشگیری از شیوع این بیماری منحوس و امداد رسانی به متولیان سلامت در راستای مقابله و درمان این بیماری، در کنار انجام وظیفه ذاتی ارتش به عنوان حافظ امنیت استان و کشور، بر کسی پوشیده نبوده و شایسته تقدیر است.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم ایشان، همکاران محترم ارتش و مردم شریف استان مرکزی، از درگاه ایزد متعال برای آن فقید سعید علو درجات واسعه الهی و برای بازماندگان محترم صبر و شکیبایی و طول عمر باعزت مسئلت دارم.

خبرگزاری ایکنای مرکزی درگذشت امیر قاسم جلیلوند را به خانواده سرافراز ارتش جمهوری اسلامی، خانواده محترم ایشان و همکارانشان تسلیت گفته و از خداوند برای این فرمانده علو درجات را خواستار است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: