کد خبر: 3937027
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۸
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی اظهار کرد: عمق‌بخشی به انقلاب اسلامی، ترویج روحیه جهادی، انقلابی، ایثار و ازخودگذشتگی و خدمت بی‌منت در عرصه‌های مختلف از مهمترین کارکرد پایگاه‌های بسیج است و این مجموعه مقدس با این کارکرد در هیچ کجای دنیا وجود ندارد.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، سردار محسن کریمی، فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی، عصر روز گذشته، 3 آذر ماه در آیین بهره‌برداری از ۱۴ پروژه در شهرستان محلات، اظهار کرد: به برکت انقلاب اسلامی دایره بسیج در جهان اسلام و سایر کشورها گسترانیده شده، بسیج فرهنگ و تفکر ارزشمند است و اگر در جامعه‌ای نهادینه شود آثار و برکات زیادی به دنبال دارد.

وی تصریح کرد: در ۴۱ سال گذشته ملت ایران با روحیه بسیجی توانسته بسیاری از تهدیدات را به فرصت تبدیل کند و اگر امروز قصد خروج از تهدیدات دشمن را داریم باید به فرهنگ و روحیه بسیجی توجه بیشتری کنیم. اعتماد به خدا بزرگترین سرمایه بسیج است و بسیجیان در هیچ زمانی منتظر امکانات و تجهیزات نمی‌مانند. بسیجیان با اعتماد به قدرت و نصرت الهی و به‌کارگیری روحیه جهادی و پای کار آوردن توان و ظرفیت‌های داخلی در میدان خدمت‌رسانی گام برمی‌دارند و بن‌بست‌شکنی می‌کنند. پایگاه بسیج نمادی از حکومت اسلامی محسوب می‌شود و تفکر مقاومت برگرفته از پایگاه‌های بسیج است و تقویت پایگاه‌های مسجد محور یکی از اولویت‌های مهم سپاه است.

این مقام مسئول با اشاره به تنوع کاری بسیج، افزود: امروز پایگاه‌های بسیج در کشور برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی تلاش می‌کنند و بنا به شرایط کرونایی، سلامت و بهداشت مهمترین اولویت آنها محسوب می‌شود. از نقش پایگاه‌های بسیج مسجد محور در پیروزی رزمندگان دفاع مقدس نباید غفلت کرد. بنابراین باید این نقش مهم احیا شود و کارکرد مساجد بر پایه رفع مشکلات مردم پیش رود.

وی بیان کرد: عمق‌بخشی به انقلاب اسلامی، ترویج روحیه جهادی، انقلابی، ایثار و ازخودگذشتگی و خدمت بی‌منت در عرصه‌های مختلف به مردم از مهمترین کارکرد پایگاه‌های بسیج است و این مجموعه مقدس با این کارکرد در هیچ کجای دنیا وجود ندارد.

کریمی با اشاره به اینکه وجود پایگاه‌های بسیج در مساجد نقش بسیار تعیین کننده‌ای برای هم‌افزایی داشته و قادراست در راستای حل مشکلات بسیار مؤثر عمل کند، ادامه داد: امروز که دنیا تحت تأثیر ویروس منحوس کرونا قرار گرفته به وضوح دیدیم آن چیزی که توانست در این شرایط راهگشا باشد و تهدیدات را برطرف کند استفاده از روحیه جهادی، ازخودگذشتگی و مجاهدت بود. بسیجیان خدمت‌رسانی به مردم را عمل صالح می‌دانند و با این هدف همواره در انجام کارهای بزرگ پیشگام و پیشتاز هستند.

وی در تشریح اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: این طرح با هدف اصلی مقابله جدی با کرونا و قطع زنجیره شیوع با رویکرد تهاجم همه‌جانبه علیه بیماری کرونا و اقدامات دفاعی در تمام ابعاد برای کمک به کادر درمان و مدافعان سلامت و کاهش آسیب‌های همه‌جانبه مردم در ۱۲ شهرستان استان با قوت در حال انجام است.

کریمی در پایان بیان کرد: همه باید در اجرای دقیق طرح شهید حاج قاسم سلیمانی مشارکت داشته باشند و نباید به این طرح به عنوان تشریفات نگاه کرد؛ لذا اولویت مهم برنامه‌ها درست اجرا شدن این طرح برای قطع زنجیره بیماری کرونا است. آموزش عمومی یکی از مهمترین اقدامات طرح است، با توجه به اینکه نمی‌توان پایانی برای بیماری در نظر گرفت؛ بنابراین در کنار همه اقدامات حفاظت از سلامتی مردم در اولویت است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: