کد خبر: 3953970
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان مرکزی از پرداخت ۳۰ میلیارد تومان زکات واجب و مستحب از سوی مردم این استان در ۹ ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی، شاپور جلالی، معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان با بیان اینکه زکات از واجبات مالی و عبادی است، گفت: اگر زکات اموال به موقع پرداخت شود بیشتر مشکلات اقتصادی برطرف می‌شود.

وی افزود: مردم استان مرکزی طی ۹ ماهه سال جاری ۳۰ میلیارد تومان به عنوان زکات واجب و مستحبی پرداخت کردند و موفق به کسب رتبه هفتمی کشور شدند. تأمین جهیزیه، درمان بیماران، ساخت، تعمیر مسکن مددجویان نیازمند، اطعام نیازمندان، تأمین کمک معیشت و مخارج روزانه فقرا از موارد مصارف زکات است.

جلالی با اشاره اینکه نهادینه شدن فرهنگ پرداخت زکات دارای ثمرات مختلفی است، بیان کرد: کمیته امداد با همکاری روحانیون اقدام به جمع‌آوری این میزان زکات کرده که امیدست با حضور بیشتر بین مردم و تبلیغ چهره به چهره با زکات‌پردازان، افراد بیشتری به پرداخت این فریضه واجب تشویق شده و محرومیت کاهش پیدا کند.

وی در پایان گفت: کمیته امداد استان مرکزی آمادگی جمع‌آوری و دریافت زکات واجب و مستحبی مردمی خوب و نوع‌دوست استان مرکزی را داشته و تقاضا دارد زکات خود را به دفاتر این نهاد در سراسر استان تحویل دهند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: