کد خبر: 3961804
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۶
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: امروز برای پیشرفت و تحقق گام دوم انقلاب به توسعه فرهنگ جهادی نیاز داریم و تربیت نیروی متخصص ما را در رسیدن به اهداف کمک می‌کند.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، امروز، دهم فروردین در حاشیه بازدید از فعالیت اردوهای جهادی نوروزی در جمع جهادگران بسیج سازندگی اراک گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایجاد تفکر بسیجی یکی از بزرگترین دستاوردهاست و جوانان از این تفکر به استقبال چشمگیر داشتند.

وی با بیان اینکه گسترش تفکر بسیجی آثار و برکات زیادی در جامعه دارد، اظهار کرد: اشاعه جهاد، ایثار و شهادت از جمله بزرگترین مقوله‌هایی است که در طول 42 سال اخیر در ایران با تحول مواجه شده است و جوانان در دوران دفاع مقدس، عرصه‌های تولیدی و حتی دفاع از حریم امامت و ولایت آن را به منصه ظهور رساندند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی ضرورت توجه به تفکر جهادی در سال 1400 را مورد تأکید قرار داد و افزود: جامعه اسلامی نیازمند فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت در زمینه‌های مختلف است و راه را برای توسعه هرچه بیشتر فراهم می‌کند.

این مقام مسئول با بیان این نکته که جهاد سازندگی در سال‌های اول انقلاب و دوران دفاع مقدس درخشش خوبی از خود نشان داد و این پویایی در قالب بسیج سازندگی توسعه پیدا کرد، اضافه کرد: گروه‌های بسیجی در سال‌های اخیر در حوزه‌های مختلف علمی، عمرانی، فرهنگی، مذهبی، اقتصادی و ... آثار و برکات بسیاری از خود برجای گذاردند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی ادامه داد: امروز برای پیشرفت و تحقق گام دوم انقلاب به توسعه فرهنگ جهادی نیاز داریم و تربیت نیروی متخصص ما را در رسیدن به اهداف کمک می‌کند. جهادگران بسیجی افتخار ملت ایران هستند و با حضور به موقع در حوزه‌های مختلف کارنامه درخشانی از خود برجای گذاردند.

وی حمایت از نیازمندان، محرومان و بیماران را از دیگر مصادیق جهاد سازندگی بیان و تصریح کرد: گروه‌های جهادی توانستند با حضور خود آسیب‌های زیادی را برطرف و با قوت به کار خود ادامه دهند. ارائه خدمات بسیار در مناطق محروم باعث امیدآفرینی شده و باری را از دوش مردم بردارند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با اشاره به خدمات ارزنده جهادگران در اقصی نقاط کشور، تصریح کرد: شایسته است که جوانان از فرصت جوانی به خوبی استفاده کنند و برای پیشرفت کشور گام‌های خوبی بردارند. جهادگران بسیج سازندگی استان مرکزی در خدمت‌رسانی به محرومان پیشتاز هستند و با حضور در مناطق مختلف از جمله سیستان و بلوچستان، سی سخت و سایر مناطق منشأ خدمات و اقدامات گسترده‌ای هستند.

امام جمعه اراک رسیدگی به اشتغال، رفع نیازهای مردم، رفاه، آموزش، فرهنگ، بهداشت و سلامت مردم را از بهترین‌ترین عبادات گروه‌های جهادی برشمرد و اظهار کرد: استان مرکزی از سال‌های گذشته در امر خدمت به مناطق محروم پیش قدم بوده و نمونه بارز آن را در خدمت‌رسانی به مناطق سیل‌زده سال ۹۸ شاهد هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: اردوهای جهادی صدها درس برای جوانان و نوجوانان دارد که مهمترین آن درس خداشناسی و معرفت ، وفاداری، خدمت رسانی، توجه محرومان ، تجربه و درس‌های دیگر است که می‌تواند آنها را برای آینده به خوبی تربیت کند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی در پایان اظهار کرد: همه باید فرهنگ جهاد و ازخودگذشتگی را تا مرز شهادت دنبال کنیم و اگر می‌خواهیم از رهروان راه و مکتب شهید سلیمانی(ره) باشیم باید به تفکر جهاد و ایثار اهمیت دهیم و پیروزی اسلام برگرفته از این تفکر ارزشمند است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: