کد خبر: 3964685
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۷

وصیت‌نامه شهدای قرآنی استان مرکزی منتشر می‌شود

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی اظهار کرد: اجرای برنامه ختم قرآن کریم توسط جامعه هدف به نام شهدا، شناسایی و معرفی شهدای قرآنی، چاپ و نشر زندگی‌نامه و وصیت‌نامه شهدای قرآنی از جمله برنامه‌های اجرایی در ماه مبارک رمضان است.

شهرام ثامنی، معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی، در گفت‌و‌گو با ایکنا از استان مرکزی، در رابطه با اهم برنامه‌های این مجموعه در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: اجرای برنامه ختم قرآن کریم توسط جامعه هدف به نام شهدا، شناسایی و معرفی شهدای قرآنی، چاپ و نشر زندگی‌نامه و وصیت‌نامه شهدای قرآنی از جمله برنامه‌های اجرایی است.

وی اضافه کرد: بهره‌مندی از وصایای شهدا با محوریت قرآن، دیدار با خانواده‌های معظم شهدای قرآنی و شهدای ماه مبارک رمضان، تجلیل از فعالان قرآنی، اجرای برنامه‌های فرهنگی از جمله یادواره ها و برگزاری مراسم لیالی قدر در جوار مزار مطهر شهدا از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

ثامنی از برگزاری پویش «بهارقرآن با شهدا» با محوریت قرائت قرآن هر نفر به نیابت از یک شهید خبر داد و افزود: اجرای این طرح تنها به مجموعه بنیاد شهید محدود نمی‌شود و همه آحاد مردم که قصد شرکت در این طرح را داشته باشند می‌توانند به سایت نوید شاهد استان مرکزی مراجعه و اطلاعات لازم را کسب کنند.

وی از اجرای طرح تفسیر قرآن ویژه خانواده‌های شاهد و ایثاگر خبر داد و افزود: این رویداد قرآنی، به منظور فراهم آوردن زمینه‌ای جهت انس بیشتر خانواده‌های شاهد و ایثارگر با کلام وحی، نهادینه کردن مفاهیم تعالی‌بخش آن، نشر و بسط فضای معنوی و عطرآگین قرآن کریم، تقویت دانش تفسیری بین ایثارگران و خانواده‌ها و نیز بهره‌گیری از آموزه‌های انسان‌ساز قرآن کریم برگزار می‌شود.

ثامنی ادامه داد: سؤالات این مسابقه از سوره‌های «قدر» و «مؤمنون» با محوریت کتاب «تفسیر نمونه» آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی مطرح می‌شود و شرکت‌کنندگان تا پایان ماه مبارک رمضان فرصت دارند جهت شرکت در مسابقه به سایت نوید شاهد استان یا بنیاد شهید شهرستان محل سکونت خود مراجعه کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha