کد خبر: 3970732
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۳
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی از تشکیل گروه‌های جهادی قرآنی در استان پیرو عقد تفاهم‌نامه بین سازمان دارالقرآن و بسیج سازندگی کشور خبر داد.

حجت‌الاسلام نعمت‌الله سرلکیان، رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، در گفت‌و‌گو با ایکنا از استان مرکزی، در تشریح چگونگی تشکیل گروه‌های جهادی قرآنی در استان، اظهار کرد: تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان دارالقرآن الکریم با بسیج سازندگی کشور در خصوص تشکیل گروه‌های جهادی قرآنی منعقد شده است که طبق این تفاهم‌نامه در کنار اعزام گروه‌های جهادی به مناطق مختلف ادارات قرآنی استان‌ها می‌توانند از این ظرفیت برای انجام فعالیت قرآنی استفاده کند.

وی تصریح کرد: با اجرایی شدن این تفاهم‌نامه اساتید و مبلغان قرآنی با گروه‌های جهادی همراه شده و در مناطق محروم و کم‌برخوردار به ارائه خدمت خواهند پرداخت. گروه‌های جهادی ظرفیت بسیار خوبی هستند تا دوره‌های آموزش عمومی و تخصصی قرآن عملیاتی شود.

سرلکیان با بیان اینکه با بهره‌گیری از اساتید و مبلغان قرآن می‌توان اعضای گروه‌های جهادی را نیز آموزش تخصصی قرآن داد تا در صورت لزوم از این تخصص نیز استفاده کنند، اضافه کرد: الگوسازی با رویکرد قرآنی ویژه بسیجیان و بازتاب این آموزش‌ها در مناطق مختلف استان به ترویج و گسترش هرچه بیشتر فرهنگ قرآنی منتج خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تولید و ارائه محتوای کارشناسی شده در حوزه کودک و نوجوان، جوانان و بزرگسالان در اجرای طرح مدنظر است، ادامه داد: با عملیاتی شدن این تفاهم‌نامه گروه‌های جهادی با مراکز، مؤسسات قرآنی شهری و خانه‌های قرآنی روستایی در ارتباط خواهند بود تا با همکاری یکدیگر گام تأثیرگذارتری در حوزه قرآن بردارند.

سرلکیان ضرورت توجه به آموزش عمومی در سطوح مناطق دورافتاده از مرکز استان به ویژه روستاها را مورد تأکید قرار داد و افزود: با بهره‌گیری از امکانات گروه‌های جهادی همچون داشتن پایگاه‌های مقاومت بسیج و ... می‌توان برنامه‌های بهتری برای توسعه آموزش عمومی قرآن برداشت.

وی بیان کرد: این تفاهم‌نامه در سطح کشور منعقد شده است و هنوز دستورالعملی برای انجام طرح در استان‌ها ابلاغ نشده است، قطعاً اجرای این طرح به توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی کمک می‌کند و استان در انجام این دستورالعمل آمادگی کامل جهت همکاری دارد و پس از ابلاغ از این ظرفیت برای اشاعه مبانی قرآن استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: