کد خبر: 3971198
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۲
سرپرست معاونت فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اعلام کرد: نماز عید سعید فطر در هزار و 500 نقطه شهری و روستایی در مساجد، حسینیه‌ها، مصلی‌ها، اماکن باز با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام مجید احمدی سرپرست معاونت فرهنگی، پژوهشی و آموزشی این اداره کل با اشاره به برگزاری نماز عید سعید فطر در استان، اظهار کرد: باتوجه به مصوبه ستاد پیشگیری ازکرونا در استان نماز عید فطر در سراسر استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز مساجد، حسینیه‌ها و مصلی برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: همان طور که امسال شب‌های قدر با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و در سلامت کامل برگزار شد، امیدواریم این همکاری ادامه داشته باشد و مردم در برگزاری نماز عید سعید فطر شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله فیزیکی را رعایت کنند. از این رو اطلاع‌رسانی به ائمه جماعات مساجد و مردم برای رعایت دستورالعمل‌ها و اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر انجام شده شده است.

احمدی ادامه داد: نماز عید سعید فطر در هزار و 500 نقطه شهری و روستایی در مساجد، حسینیه‌ها، مصلی‌ها، اماکن باز با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود. همچنین جهت رفاه حال نمازگزاران جهت پرداخت زکات فطره همانند سال‌های گذشته با همکاری کمیته امداد امام(ره) فضایی فراهم می‌شود که مردم در مکان‌هایی که نماز عید فطر برگزار می‌شود فطریه خود را نیز پرداخت کنند.

وی ضمن قدردانی از روحانیون مستقر و بومی استان در راستای اجرا و اطلاع رسانی پویش‌های صورت گرفته از سوی سازمان تبلیغات اسلامی، بیان کرد: 143روحانی مستقر در راستای اقامه نماز عید سعید فطر، تهیه و توزیع نذورات و کمک‌های مؤمنانه در مناطق روستایی و شهری مشغول فعالیت دارند.

احمدی در پایان به نمازگزاران توصیه کرد: افراد در کنار رعایت تمام شیوه‌نامه‌های بهداشتی و رعایت فاصله فیزیکی، سجاده شخصی، مهر، تسبیح همراه داشته و جهت اقامه نماز از خانه وضو گرفته و تا حد امکان از وضوخانه مساجد و مصلاها استفاده نکنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: