کد خبر: 3986059
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۲
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: به منظور تسریع در واکسیناسیون گروه‌های هدف، مصلی بیت‌المقدس اراک به مرکز تجمیعی واکسیناسیون تبدیل و با این کار، بزرگترین مرکز تزریق واکسن در استان راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از دانشگاه علوم پزشکی اراک، سیدمحمد جمالیان، رئیس این دانشگاه در اراک، بیان کرد: پاندمی کووید ۱۹ در پیک‌های مختلف به خصوص موج پنجم همچنان به راه خود ادامه می‌دهد و همین امر اهمیت واکسیناسیون را بیش از پیش نشان می‌دهد، از این رو سرعت بخشیدن به تزریق واکسن‌ که در راستای مهار کرونا در استان از اولویت ویژه‌ای برخوردارست.

وی افزود: بر این اساس با نظر مساعد آیت‌الله دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی، درخصوص انجام سریع و به موقع واکسیناسیون و اهمیت این موضوع در پیشگیری از رخداد موج‌های بعدی، قرار شد که به منظور رسیدن به ایمنی قابل قبول در سطح استان، انجام واکسیناسیون در مصلی بیت‌المقدس اراک نیز انجام شود.

جمالیان تأکید کرد: به دلیل حجم بالای کار و نیاز به زیرساخت‌های لازم، تمامی دانشگاه‌های اراک از جمله دانشگاه فنی حرفه‌ای امیرکبیر، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه اراک و... متقبل شده‌اند که تجهیزات لازم اعم از میز، رایانه و تمامی وسایل مورد نیاز برای راه‌اندازی این مرکز را فراهم کنند تا این مهم در سریع‌ترین زمان و به بهترین نحو انجام شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه قرار است در این مرکز ۲۰ محل برای تزریق همزمان واکسن به مردم ارائه خدمت کنند، خاطرنشان کرد: دسترسی مردم شهر اراک، فضای بزرگ اختصاص یافته به این مهم و فضای مناسب و بزرگ برای پارک خودروها از ویژگی‌های خوب مصلی برای تبدیل شدن به مرکز واکسیناسیون است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک یادآور شد: واکسیناسیون افراد ۶۰ سال به بالا تا روز چهارم مرداد ماه ادامه دارد و از افراد ۶۰ - ۵۸ سال درخواست داریم با مراجعه به سایت www.salamat.gov.ir  ثبت‌نام اولیه خود را انجام داده و منتظر پیامک و تماس تلفنی مسئولان بهداشت باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: