کد خبر: 3999442
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۰
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی به وجه تمایز نیروهای مسلح ایران و سایر کشورها اشاره کرد و افزود: قدرت معنوی، روحیه جهادی و نگرش دینی شاخصه و امتیاز نیروهای مسلح انقلاب اسلامی است و کمتر این عوامل را در دیگر کشورها شاهدیم.
روحیه جهادی و نگرش دینی؛ شاخصه اصلی نیروهای مسلح

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، آیت‌الله قربانعلی دری نحف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی، امروز، 31 شهریور در صبحگاه مشترک و مودت نیروهای مسلح استان که در محل پادگان آموزشی حضرت علی‌اکبر(ع) پدافند هوایی اراک برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، نیروهای مسلح را ستون اقتدار کشور معرفی کرد و افزود: این مجموعه در دوران دفاع مقدس بسیار خوش درخشیده و مشق ایثار و فداکاری را به معنای واقعی به منصه ظهور رساندند.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح در اطلاعت‌پذیری، تعریف وحدت کلمه، ولایت‌مداری و عزت‌آفرینی الگوی بی‌مانند هستند، تصریح کرد: رزمندگان ما در تمامی عرصه‌ها الگوی منطقه و جهان هستند و آزادی‌خواهان جهان از سیره و روش آنان برای رسیدن به اهداف خود الگوبرداری می‌کنند.

آیت‌الله دری نجف آبادی اضافه کرد: امنیت ایران اسلامی مرهون و مدیون رشادت رزمندگان دوران دفاع مقدس و نیروهای مسلح فعلی است. دلاورمردی‌های سربازان، افسران و فرماندهان نیروهای مسلح در ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج قابل تقدیر است و باید قدردان زحمات آنان باشیم.

امام جمعه اراک سلاح نیروهای مسلح را تقوا، ولایت‌پذیری و اطاعت از اوامر ولی‌فقیه بیان کرد و گفت: مجموعه‌های نظامی و انتظامی در همه حال تمسک به اهل‌بیت (ع) و قرآن را مدنظر قرار داده و در جانفشانی از میهن و نظام لحظه‌ای غفلت نکردند. رشادت آنان دست ایادی مزدور را از کشور کوتاه کرده و زمینه عزت و اقتدار نظام را فراهم کرده است.

به‌گفته وی رزمندگان اسلام در جنگ هشت ساله با ایثار و از جان گذشتگی زمینه‌ساز امنیت امروز کشور شدند تا امروز مردم و مسئولان در سایه آرامش و امنیت ایجاد شده که توسط نیروهای مسلح کشور رقم خورده است، برای آبادانی کشور تلاش کنند. شاهدیم مردم در طول 42 سال اخیر امتحان خود را در قدردانی از نیروهای مسلح به خوبی پس دادند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی به قدرت بی‌مثال و یا کم مثال نیروهای مسلح ایران در ساخت تسلیحات و تجیهزات نظامی اشاره و تأکید کرد: پس از پیروزی انقلاب و به ویژه پس از اتمام جنگ تحمیلی نیروهای مسلح و جوانان متعهد این حوزه در بخش‌های امنیتی، استراتژیکی، موشکی، زمینی، هوایی، دریایی و امنیتی بسیار افتخار آفرین بودند و هم در کشور و منطقه و هم در جهان بسیار خوش درخشیدند.

وی به وجه تمایز نیروهای مسلح ایران و سایر کشورها اشاره کرد و افزود: قدرت معنوی، روحیه جهادی و نگرش دینی شاخصه و امتیاز نیروهای مسلح انقلاب اسلامی است و کمتر این عوامل را در دیگر کشورها شاهدیم. امنیت در منطقه و جهان مسئله اول هر کشوری محسوب می‌شود و این مهم به برکت امام راحل، وجود رهبری فرزانه، شهدا، نیروهای مسلح و ... به دست آمده است و اگر هر کشور مزدوری قصد تعرض به ایران را داشته باشد قطعاض با صف‌آرایی پولادین شکل خواهد گرفت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: