کد خبر: 3999679
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۹
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به کارکرد مساجد در دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: همه موظف هستیم در راستای تبدیل مساجد به پایگاه‌های مدیریتی جامعه نقش‌آفرینی کنیم، نگاه به مساجد باید نگاهی تحول‌آفرین و نوآورانه باشد.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی سپاه روح‌الله استان مرکزی، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان، امروز، اول مهر در گردهمایی مسئولان امور مساجد در شهرستان‌های استان با اشاره به نقش اثرگذار مساجد در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: ارکان و ابعاد مختلف مساجد باید مورد توجه باشد و همه موظف هستیم در راستای تبدیل مساجد به پایگاه‌های مدیریتی جامعه نقش‌آفرینی کنیم، نگاه به مساجد باید نگاهی تحول‌آفرین و نوآورانه باشد.

وی بیان کرد: بسیج در بطن جامعه و برای مردم است که با خدمت صادقانه خود در طول این سال‌ها نشان داده در همه عرصه‌ها در کنار مردم است به همین سبب عملکرد بسیج در مقاطع مختلف مطلوب و قابل قبول است.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با اشاره به اینکه رویکرد مسجدمحوری سپاه و بسیج در طول سال‌های گذشته برکات بسیاری برای جامعه داشته که باید با جدیت دنبال شود، اضافه کرد: مسجد مردم‌محور و تقویت ارتباط مردم و مساجد باید مورد توجه باشد. زیرا هر زمان مردم وارد میدان شدند شاهد موفقیت بودیم. بنابراین دستگاه‌ها باید برای تحقق این موضوع و درواقع تشکیل مسجد در تراز انقلاب اسلامی نقش‌آفرینی کنند.

وی افزود: دشمنان با تمام توان به دنبال ضربه زدن به معنویت حاکم در انقلاب اسلامی هستند و از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ نمی‌کنند به همین سبب استفاده از ظرفیت‌ها برای خنثی‌سازی توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان و نقش‌آفرینی در گام دوم انقلاب ضرورت مهم است که باید برنامه‌ریزی دقیق در این زمینه انجام شود.

امام جمعه اراک عنوان کرد: مأموریت روحانیت و سپاه دفاع همه جانبه از اسلام و ارزش‌های انقلاب اسلامی است به همین سبب حضور میدانی بسیج و سپاه در مساجد و تشکیل قرارگاه‌های محله محور باید در اولویت برنامه‌ها باشد که آثار و برکات بسیاری دارد.

دری نجف‌آبادی ادامه داد: مساجد نقش مهمی در تربیت اسلامی نسل جدید دارند به طوری که با برنامه‌های مختلف می‌توانند نسل جدید را به سمتی سوق دهند که در برابر دشمنان منفعل و رویکرد وابستگی به خارج از کشور نداشته باشند. بنابراین گرامیداشت مناسبت‌ها در مساجد و امیدآفرینی در سطح محله‌ها ضرورت مهم جامعه است به همین سبب باید برای آبادانی مساجد تلاش کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: