کد خبر: 4000083
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه مدیریت منابع در سطح کلان کشور گام نخست عدالت اجتماعی است،‌ افزود: منابع بانکی کشور نیز باید در مسیر حمایت از تولید و صادرات به‌کار گرفته شود.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی سپاه روح‌الله استان مرکزی، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی، امروز، سوم مهرماه در مراسم رزمایش کمک مؤمنانه، اظهار کرد: از ابتدای رزمایش کمک مؤمنانه در اردیبهشت‌ماه سال گذشته تاکنون حدود ۳۶۰ هزار بسته معیشتی در استان توزیع‌شده که افتخاری بزرگ محسوب می‌شود. همچنین بیش از ۶۰۰ طلبه در فرآیند کفن‌ودفن متوفیان کرونایی مشارکت داشته و شمار قابل توجهی نیز از در مراکز درمانی به بیماران کرونایی رسیدگی کردند.

وی ادامه داد: بسیج سازندگی نماد اخلاص و کار برای خدا است و اقدامات این نهاد انقلابی در محرومیت زدایی و مقابله با فقر ستودنی است. باید توجه داشت که توانمندسازی افراد و کمک برای روی پا ایستادن محرومان هدف اصلی برنامه‌های حمایتی باشد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی یادآور شد: حمایت از زنان سرپرست خانوار و در مجموع سه دهک جامعه باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و در این رهگذر باید از حمایت‌های خیران نیز استفاده کرد تا عدالت اجتماعی در جامعه محقق شود.

وی با تأکید بر اینکه مدیریت منابع ارزی، بودجه‌ای و منابع بانکی از اولویت‌های مهم کشور در مسیر پیشرفت است، افزود: مسئولان امر باید توجه داشته باشند تا ارز حاصل از صادرات تا سنت آخر به کشور وارد شود نه اینکه افراد با این منابع ارزشمند در کشورهای همسایه بیش از ۷۰ هزار واحد آپارتمان خریداری کنند. مشکلات ارزی حل نخواهد شد.

امام‌جمعه اراک اضافه کرد: منابع بودجه‌ای کشور نیز باید به قطره‌چکانی و با نظارت گسترده نهادهای مسئول در مسیر توسعه کشور هزینه شود و از اسراف در تمامی لایه‌های مدیریتی به شدت پرهیز شود. مدیریت منابع در سطح کلان کشور گام نخست عدالت اجتماعی است و منابع بانکی کشور نیز باید در مسیر حمایت از تولید و صادرات به کار گرفته شود. متأسفانه واگذاری‌های اصل ۴۴ قانون اساسی در استان مرکزی ناموفق بوده و صنایع بزرگی همچون هپکو و آذرآب اراک بعد از واگذاری با سوء‌مدیریت‌ها به رکود کشیده شدند که می‌طلبد دولت جدید نسبت به راه‌اندازی این واحدهای تولید توجه ویژه داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در پایان اضافه کرد: ارزش افزوده تولید و کالای نهایی با خام فروشی غیر قابل مقایسه است و ارزش افزوده تولید حداقل پنج برابر کالاهایی همچون فولاد است، بنابراین تمام ظرفیت مالی کشور باید در مسیر حمایت از تولید بکار گرفته شود. چراکه تنها در این صورت می‌توان مشکلات اشتغال و اقتصادی را رفع کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: