کد خبر: 4005501
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۲
رئیس اداره تبلیغات اسلامی اراک اظهار کرد: محتواسازی یکی از مهم‌ترین محورهای برنامه این هفته است و اداره تبلیغات اسلامی اراک از تمام ظرفیت خود برای انجام این امر در بخش‌های مختلف استفاده می‌کند.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، حجت‌الاسلام سید رسول اختری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی اراک، امروز، 24 مهر در نشست خبری که به منظور تشریح برنامه‌های هفته وحدت در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، اظهار کرد: در آموزه‌های دینی به وحدت در امور مختلف تأکید بسیار شده است و تجربه ثابت کرده هرجا وحدت را سرلوحه قرار دادیم موفق بودیم و هرجا از آن فاصله گرفتیم ضربه‌ای از سوی دشمن به ما وارد شد.

وی وحدت را گامی مهم و اقدامی هوشمندانه از سوی حضرت امام (ره) برای اتحاد بین شیعه و سنی دانست و تصریح کرد: محتواسازی یکی از مهم‌ترین محورهای برنامه این هفته است و اداره تبلیغات اسلامی اراک از تمام ظرفیت خود برای انجام این امر در بخش‌های مختلف استفاده می‌کند.

اختری ادامه داد: با نهادهای فرهنگی سطح شهر و اداره کل تبلیغات اسلامی هماهنگ شده است تا برنامه‌های هفته وحدت پررنگ‌تر دیده شود. تقارن این هفته با روز اراک باعث شد برخی دستگاه‌ها با رغبت بیشتری در میدان حاضر شده و برای این هفته برنامه‌ریزی بهتری داشته باشند.

وی معرفی مفاخر و شخصیت‌های مذهبی و قرآنی را بخشی از برنامه‌های هفته وحدت دانست و اضافه کرد: برپایی 5 محفل کرسی تلاوت در 5 مسجد با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اراک و جامعه قرآنی در دستور کار قرار دارد. قرار بر این برای این محافل از قاریان کشوری دعوت شود. همچنین تجلیل ازپیشکسوتان قرآنی از دیگر برنامه‌های پیشرو است.

اختری از اجرای طرح قرآنی «عطرهمدلی» ویژه کودک و نوجوان خبر داد و افزود: این طرح ویژه عموم مردم تعریف شده که ازطریق فضای مجازی به سمع و نظر مردم می‌رسد و به سه نفر برتر جوایزی اهدا می‌شود. در نظر گرفتن «گذر مهربانی» با محوریت توسعه اخلاق و مهر نبوی ازدیگر برنامه‌های تنظیم شده است که برپایی غرفه «دقایقی با قرآن» و غرفه قرآنی ویژه کودک و نوجوان از جمله آنان است.

وی با بیان اینکه جلسات ومحافل قرآنی به برپایی 5 کرسی تلاوت در 5 مسجد خلاصه نمی‌شود، ادامه داد: ائمه جماعات مساجد نسبت به فعالیت قرآنی در این اماکن توجیه هستند و برنامه‌ها و محتوا در اختیارشان قرار گرفته است. علاوه بر برپایی جشن ویژه هفته وحدت در 5 مسجد شهرستان، در مابقی مساجد نیز جشن‌ها به صورت خودجوش و مردمی برگزار خواهد شد. همچنین دعوت از تازه مسلمان شده‌ها و معرفی آنان به مردم و حضور مبلغان غیربومی از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

اختری فضاسازی محیط، آذین‌بندی، حضور هیئات مذهبی در برنامه‌های هفته وحدت را از دیگر برنامه‌های پیشرو دانست و اضافه کرد: هیئات مذهبی در ایام محرم و صفر با وجود کرونا برنامه محور عمل کردند و با رعایت تمام شیوه‌نامه این ایام را با سختی زنده نگه داشتند. برپایی جشن‌های خیابانی و عمومی نیز با حضور قاریان ممتاز شهر با مشارکت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و سپاه برگزار می‌شود. همچنین برگزاری مسابقات ورزشی فوتسال ویژه هیئات مذهبی و نشست با شعرای آیینی جهت اجرای برنامه نیز تدوین شده است که در هفته وحدت می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: