کد خبر: 4006873
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۷
به مناسبت روز اراک و به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک مجموعه کتاب‌های «هدیه آسمانی» با محوریت موضوعات دینی به قلم جواد مختاری، شاعر و مدرس دانشگاه رونمایی شد.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک و به قلم جواد مختاری، شاعر و مدرس دانشگاه مجموعه کتاب‌های «هدیه آسمانی» با محوریت موضوعات دینی عصر روز گذشته، 28 مهرماه با حضور  اعضای شورای شهر اراک در سالن فرهنگسرای شهر این شهرستان رونمایی شد.

جواد مختاری در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایکنا گفت: با گسترش فضای مجازی و ورود کودکان به این فضا ضرورت نگارش کتاب‌های خوب در این حوزه بیش از پیش احساس می‌شود و هدف این است تا نسل جدید با بهره‌گیری از زبان شعر بهتر و حرفه‌ای‌تر ادبیات دینی را آموزش ببینند.

وی ادامه داد: در مجموعه شعرهای هدیه آسمانی به مضامین دینی مستقیم و گاهی غیرمستقیم اشاره شده است تا کودک ضمن لذت از فضای محتوایی شعر به هدف مورد نظر یعنی آموختن آن مطلب نیز دست یابد. به نظر من فضای شعری کودک به قدری ضعیف است و در مقابل دانش‌آموزان و کودکان در سطح بالاتری قرار دارند و در این مجموعه شعرها سعی شده سطح فضای شعری ارتقا یابد و دانش‌آموزان با کلمات جدید آشنا شوند.

مختاری برگزاری نشست با کودکان گروه سنی «ج» را از برنامه‌های پیشرو بیان کرد و افزود: رونمایی از طرح جلدها انجام شده است و به زودی کتاب‌ها به چاپ رسیده و در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. «چادر بهشتی»، «باغ پدربزرگ»، «رفیق خوب»، «مثل الماس»، «پیاده تا کربلا»، «سوم الف»، «ماه خدا»، «مهمان اول وقت»، «جواب سلام» و «واقف محله» عناوین کتاب‌هایی است که به زودی منتشر می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: