کد خبر: 4017886
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱
مسئول خانه قرآن نورالانوار جاورسیان:
مسئول خانه قرآنی نورالانوار جاورسیان از توابع شهرستان خنداب امکانات آموزش قرآن در روستاها و شهرهای کوچک را ضعیف و کمرنگ دانست و گفت: مشکل اغلب دانش‌آموزان در این مناطق کم‌توانی در روخوانی و روان‌خوانی است.

 آموزش قرآن سمانه والدی، مسئول خانه قرآنی نورالانوار جاورسیان از توابع شهرستان خنداب، در گفت‌و‌گو با ایکنا از استان مرکزی، از عدم حمایت مسئولان برای احداث مؤسسه قرآنی در این شهر گلایه کرد و گفت: سال 97 اقدام به احداث مؤسسه قرآنی کردم با وجود دوندگی بسیار و با توجه به اینکه در این حوالی مؤسسه‌ای نبود به بنده مجوز راه‌اندازی داده نشد.

وی با اشاره به راه‌اندازی خانه قرآن در این شهر، اظهار کرد: مؤسسات و خانه‌های قرآنی خودگردان هستند و تقریباً حمایت مالی مؤثری از آنان نمی‌شود. پس از راه‌اندازی خانه قرآن فعالیت خود را با 40 قرآن‌آموز در رشته‌های روخوانی و روان‌خوانی، مفاهیم و حفظ آغاز کردم، اما پس از کرونا و تعطیلی مراکز قرآنی مجبور شدم از کار کناره‌گیری کنم و تاکنون نیز تعطیل مانده است.

والدی خواستار رفع سنگ‌اندازی‌ها برای صدور مجوز مؤسسات قرآنی شد و ادامه داد: کودکان و نوجوانان روستایی و شهرهای دور از مرکز استان با مشکلات بسیار مواجه هستند و اغلب از آموزش تخصصی و توجه ویژه محروم هستند. تمام امکانات با توجه به شرایط در مرکز استان خلاصه شده و ما از این امکانات برخوردار نیستیم یا کمتر برخورداریم.

وی با بیان اینکه مؤسسات و خانه‌های قرآنی مناطق دورافتاده انتظار زیادی جز حمایت و توجه ندارند، اضافه کرد: با روی کار آمدن دولت سیزدهم جرقه‌های امید در دل فعالان قرآنی جوانه زده است، امید است با همکاری صمیمانه دولت با دستگاه‌های متولی قرآن شاهد رونق هرچه بیشتر فعالیت‌ها در روستاها و شهرهای کوچک باشیم. رفع مشکلات و سنگ‌اندازی‌ها برای صدور مجوز از دیگر انتظارات است که امیدواریم مورد توجه قرار گیرد.

والدی امکانات آموزش قرآن در روستاها و شهرهای کوچک را ضعیف و کمرنگ بیان کرد و افزود: مشکل اغلب دانش‌آموزان در این مناطق کم‌توانی در روخوانی و روان‌خوانی است. کودکان و نوجوانان گاه استعدادهای خوبی دارند که به‌دلیل نبود استاد و مربی هدر می‌رود و خانواده‌ها با توجه به اینکه از شرایط مالی مطلوبی برخوردار نیستند توان فرستادن فرزندان خود به شهر را ندارند؛ از این رو نمی‌توان استعداد کودک را شکوفا کرد.

وی در پایان اظهار کرد: خانه قرآنی نورالانوار تحت نظارت اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان است و اگر این اداره مساعدت و همراهی لازم جهت فعالیت مجدد را فراهم کند، قطعاً بهتر و با انگیزه‌تر از گذشته به کار مشغول خواهم شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: