کد خبر: 4056083
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۱

دبیر بیست و هشتمین کنگره خانگی شعر اظهار کرد: بالغ بر 850 اثر از 230 شاعر به دبیرخانه ارسال شده است که بنا بر رعایت بهداشت و محدودیت‌های موجود در این کنگره میزبان 130 شاعر کشوری در اراک هستیم.

بیست و هشتمین کنگره خانگی شعر

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، محمدرضا ناصری، دبیر بیست و هشتمین کنگره خانگی شعر، امروز، 20 اردیبهشت در نشست مطبوعاتی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اتفاقات بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی رخ داده است، به فلسلفه به وجود امدن کنگره خانگی شعر اشاره و تصریح کرد: بعد از انقلاب شاهد اتفاقات بزرگی در حوزه شعر هستیم و نگاه‌ها به شعر به ویژه شعر آیینی و اهل‌بیتی رنگ و بویی دیگر گرفت.

وی از برگزاری بیست و هشتمین کنگره خانگی شعر اراک با محوریت «امام حسن مجتبی(ع) و تخریب بقیع» خبر داد و با بیان اینکه اجرای این طرح از اوایل دهه 90 و از شهرستان دلیجان توسط مهدی رحیمی آغاز شد، اظهار کرد: جهت تقویت شعر آیینی قرار بر این شد که کنگره‌هایی در شهرستان‌های مختلف برگزار شود که در حاضر بیست و هشتمین کنگره خانگی شعر به میزبانی اراک برگزار می‌شود. پیش از این نیز اراک در سال‌های 93، 95 و 97 میزبان کنگره بوده است.

 ناصری معرفی و کشف شاعران و استعداد شاعران جوان و نوجوان را یکی از اهداف برگزاری کنگره یاد شده دانست و اظهار کرد: این کنگره سبب شد شاعران خوبی در ۳ دوره گذشته شناخته و معرفی شوند و هر دوره سه شاعر به عنوان شاعر تازه شناخته شده معرفی می‌شود.

وی با بیان این مطلب که شعرای قدیمی ما کمتر در حوزه آموزش وارد شدند و نیاز است شعرای جوان به این حوزه وارد شوند، ادامه داد: پس از اعلام فراخوان کنگره در سه ماهه گذشته بالغ بر 850 اثر از 230 شاعر به دبیرخانه ارسال شده است که بنا بر رعایت بهداشت و محدودیت‌های موجود در این کنگره میزبان 130 شاعر کشوری در اراک هستیم. امسال نسبت به مشابه دوره قبل که تعداد آثار 350 شعر بود، رشد 2برابری را شاهد هستیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: