کد خبر: 4056882
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴

استاندار مرکزی با بیان اینکه برای معرفی ابعاد دفاع مقدس نباید فقط به مناسبت‌های ملی محدود شود، گفت:‌ باید از همه فرصت‌ها برای آشنایی نسل فعلی با این رویداد مهم تاریخ انقلاب اسلامی استفاده کرد.

فرزاد مخلص الائمه، استاندار مرکزی

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، فرزاد مخلص‌الائمه، استاندار مرکزی، امروز، 24 اردیبهشت، در نشست ستاد گرامیداشت مناسبت‌های ملی دفاع مقدس و مقاومت که در استانداری این استان برگزار شد، با بیان اینکه تمامی مصوبات این جلسه برای دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی لازم‌الاجرا است، ضرورت توجه و اهمیت دادن به موضوعاتی همچون ایثار و مقاومت را مورد تأکید قرار داد.

وی تصریح کرد: فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در دو سال کرونا با رکود سنگینی مواجه بود و امروز پس از آرام شدن نسبی در شرایط نسبتاً خوبی قرار داریم و باید از این فرصت برای فرهنگ‌سازی و گفتمان‌سازی بهره گرفت. برای اجرای هرچه بهتر برنامه و طرح‌ها باید از هرگونه موازی‌کاری و اجرای برنامه با محتوای ضعیف پرهیز شود.

مخلص‌الائمه با بیان این مطلب که غنای محتوایی در حوزه فرهنگ و اجتماع در سایه فعالیت همه بخش‌ها به ویژه آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها صورت می‌پذیرد، ادامه داد: برای غنای فرهنگی نباید هیچ فاصله‌ای بین این دو دستگاه با سایر دستگاه‌های اجرایی وجود داشته باشد و ضرورت دقت در اجرای برنامه‌ها الزامی است.

استاندار مرکزی تأکید کرد: آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها در اجرا و تهیه متن قوی و محتوایی غنی حضوری جدی داشته باشند. استفاده از نظرات کارشناسی شده به تولید آثار و برنامه‌های فاخر منتج می‌شود و برای تحقق این مهم باید از نظرات تخصصی همه مردم استفاده کرد. توجه به خانواده معظم شهدا در طرح‌ها ضروری است.

وی خواستار رسیدگی به امورات مربوط به خانواده شهدا و ایثارگران شد و گفت: خانواده شهدا و سیره شهدا باید به عنوان الگو در کشور عینیت داشته و به نسل نوجوان و جوان معرفی شود. برای معرفی ابعاد دفاع مقدس نباید فقط به مناسبت‌های ملی اکتفا کرد، بلکه باید از همه فرصت‌ها برای آشنایی نسل فعلی با این رویداد مهم تاریخ انقلاب اسلامی استفاده کرد.

مخلص‌الائمه با اشاره به برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای مسلح به مناسبت سوم خرداد در استان، از بازگشایی سینما «قصر طلایی» اراک به مناسبت سوم خرداد خبر داد و افزود: این اقدام با اجرای برنامه‌ای فاخر یا نمایش فیلمی دیدنی و با حضور پیشکسوتان دفاع مقدس انجام می‌شود.همچنین دفتر امور هماهنگی امور روستایی استان باید نسبت به مشارکت و فعال کردن دهیاری‌ها در فعالیت‌های حوزه ایثار، مقاومت و شهادت اهتمام داشته باشد.

این مقام مسئول به حضور جامعه ورزشی در مناسبت‌های مهم ملی و دفاع مقدسی جهت آشنایی ورزشکاران نوجوان و جوان با فرهنگ دفاع مقدس، ایثار و شهادت اشاره و یادآور شد: نباید فقط به مناسبت‌های ملی اکتفا کنیم. در استان روزهای مهمی همچون پنجم مرداد که جمع کثیری از مردم به شهادت رسیدند وجود دارد که باید مورد اهمیت واقع شود. غفلت از مناسبت‌های استانی و شهرستانی جایز نیست.

وی اظهار کرد: نقش استان مرکزی در پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات‌های متعدد قابل توجه است و برای تبیین این مهم باید برنامه‌ریزی صورت گیرد. همچنین اجرای سرود نوجوانان در سوم خرداد و ارتحال حضرت امام(ره) در خمین مورد توجه باشد.

استاندار مرکزی در پایان از تشکیل سامانه ملی ثبت برنامه‌های دفاع مقدس جهت ارسال و ارائه گزارش برنامه‌های حوزه ایثار و شهادت خبر داد و افزود: اجرای برنامه با محتوای غنی در روز ۱۴ خرداد از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. با توجه به کاهش همه‌گیری بیماری کرونا امسال پس از دوسال وقفه برنامه‌ها در استان با جدیت برگزار شده و گروه‌هایی نیز به حرم مطهر ایشان اعزام خواهند شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: