کد خبر: 4058843
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۰

امام جمعه شهر ساروق نبود مدارس دائمی و کمبود امکانات رفاهی و بهداشتی را از مشکلات مدارس این شهر دانست و اظهار کرد: در مجموع مدارس این شهر در وضعیت خوبی قرار ندارند و لازم است تصمیم‌هایی برای رفع مشکلات اخذ شود.

مدارس کانکسی در شهر ساروق

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، حجت‌الاسلام مصطفی کوهی، امام جمعه شهر ساروق طی پیامی به مشکلات موجود در این شهر اشاره و با بیان اینکه امکانات لازم آموزشی در برخی روستاهای این شهر وجود ندارد، اظهار کرد: هم اینک برخی کلاس‌های آموزشی در کانکس موقت برگزار می‌شوند و از سوی دیگر برخی مدارس هم از امکانات بهداشتی محروم هستند که ضرورت دارد مسئولان برای رفع این کاستی‌ها همت بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه بخش ساروق، در شهرستان اراک، مرکز استان مرکزی و در ۴۰ کیلومتری شمال اراک واقع شده که ۲۲ روستا را شامل می‌شود، گفت: متأسفانه با وجود تلاش‌های انجام شده، امروز برخی روستاهای این شهر از امکانات اولیه خدمات آموزشی محروم هستند.

حجت‌الاسلام کوهی تصریح کرد: متأسفانه در برخی روستاها شاهد وضعیت نامطلوب خدمات آموزشی و اجتماعی هستیم به گونه‌ای که چهار مدرسه در روستاهای ساروق به صورت کانکسی فعالیت می‌کنند که شرایط تحصیل را برای دانش‌آموزان سخت کرده است.

وی فراهم کردن فضای آموزشی مطلوب در این روستاهای ساروق را یک مطالبه بسیار جدی از مسئولان دانست و با تأکید بر ادامه پیگیری‌ها جهت تأمین امکانات مدارس این روستاها گفت: امروز جوان و نوجوان ما باید به دنبال تحصیل و تهذیب باشد نه اینکه دغدغه تهیه امکانات اولیه او را از تحصیل بازدارد و این مسئولیت برعهده ما است که هرگز در دفاع از این حق به جای آنان کوتاهی نکنیم.

وی با اشاره به بازدیدهای انجام شده از مدارس و شناسایی مشکلات، از  اطلاع‌رسانی این موارد به مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس و مسئولان نوسازی مدارس خبر داد و گفت: حتی به بنیاد برکت نامه زدم که به این مدارس بیشتر توجه کنند و مشکلات را برطرف کنند.

حجت‌الاسلام کوهی گفت: متاسفانه گاهی کلاس‌های برخی مدارس ابتدایی در بخش ساروق به صورت مختلط برگزار می‌شود و شماری از اولیا از این وضعیت گلایه‌مند هستند، از طرفی، این مدارس از نظر امکانات بهداشتی و زیرساختی نیز ضعیف هستند، به گونه‌ای که آب شرب و سرویس بهداشتی مناسبی برای آنها فراهم نشده است.

وی با بیان اینکه دفتر امام جمعه به صورت جدی پیگیر مشکلات بهداشتی و آموزشی مدارس ساروق است، تصریح کرد: در همین زمینه پیمانکار را معین کردیم که در حال احداث سرویس بهداشتی است، اما همچنان این کار به ثمر ننشسته است و برخی از مدارس فاقد سرویس بهداشتی مناسب هستند. البته با پیگیری‌های انجام شده ایزوگام و سفید کاری برخی مدارس انجام شده است.

امام جمعه ساروق، ضمن تقدیر از پیگیری مسئولان برای حل مشکلات مدارس، تأکید کرد: این تلاش‌ها کافی نیست و بخشدار به صورت جدی و ویژه به مسئله مدارس توجه دارد و در تلاش برای رفع مشکلات بخش ساروق است، اما ضرورت دارد که این تلاش‌ها مضاعف شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: