شهادت ۱۴۰ روحانی در عملیات کربلای ۴
کد خبر: 4060055
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۵

شهادت ۱۴۰ روحانی در عملیات کربلای ۴

رئیس عقیدتی ـ سیاسی ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه بیش‌ از ۴ هزار شهید روحانی را تقدیم انقلاب کرده‌ایم که همگی شاگردان مکتب امام صادق(ع) هستند، گفت: در عملیات کربلای ۴ بیش‌از ۱۴۰ شهید روحانی در یک روز به شهادت رسیدند.

حجت الاسلام گواهی، رئیس عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی سپاه ناحیه محلات، حجت‌الاسلام عبدالعلی گواهی، رئیس عقیدتی - سیاسی ستاد کل نیرو‌های مسلح همزمان با فرا رسیدن شهادت امام صادق(ع) در یادواره شهدای این شهرستان که در جوار شهدای گمنام برگزار شد، با اشاره به اهمیت جایگاه شهدا به‌ویژه شهید شیخ فضل‌الله محلاتی از شهدای شاخص محلات گفت: این شهید گرانقدر به‌عنوان امین امام و صدای انقلاب بود که آغاز نهضت اسلامی با او شکل گرفت.

وی تصریح کرد: بیش‌ از ۴ هزار شهید روحانی را تقدیم انقلاب کرده‌ایم که همگی شاگردان مکتب امام صادق (ع) هستند که در راه انقلاب فدا شدند. در عملیات کربلای ۴ بیش‌از ۱۴۰ شهید روحانی در یک روز به شهادت رسیدند که همگی به پیروی از مکتب جعفری وارد میدان شدند. بیش‌از ۱۷ هزار روحانی رزمنده و ۷ هزار روحانی جانباز داریم که همگی در دوران دفاع مقدس خالصانه وارد میدان رزم شدند. این‌که امروز تبلیغات گسترده‌ای علیه این قشر از جامعه می‌شود محلی از اعراب ندارد.

گواهی افزود: ما مدیون امام صادق (ع) هستیم؛ امام بی‌بدیلی که منشا برکات فراوان برای جامعه شیعی است. اگر به کربلا، به شیعه بودن، علوی بودن، مهدوی و فاطمی بودن امروز افتخار می‌کنیم؛ همه آن‌ها را مدیون این امام همام هستیم. فقه شیعه و اعمال و برکات شیعه بودن را ایشان به ما یاد داد و امروز افتخار مراکز علمی و حوزه‌های علمیه ما این است که مکتب شیعه را ترویج می‌دهد.

وی اضافه کرد: امام جعفر صادق (ع) در شرایط و فضای سخت و در مخفیگاه‌ها مروج مکتب شیعه بود و حوزه علمیه غنی با ۴ هزار شاگرد تشکیل داد که هر یک از آنها هم مراحل دینی و اعتقادی و علمی مهمی را طی کردند. کمالات امام صادق (ع) بسیار بالاست و سخنانش عالمی را به تحیر وامی‌دارد. شاگردان مکتب او مثل جابربن‌حیان در دانش پیشرفت‌های بسیاری داشته‌اند. امروز علم شیمی مورد نیاز جامعه است و این علم را مدیون امام صادق (ع) هستیم. او برای هر یک از علوم؛ شاگردانی را به‌صورت تخصصی تربیت کرده است. تمام برکات جامعه امروز را می‌توان مدیون مؤسس مکتب جعفری حضرت امام صادق (ع) بود.

گواهی به مقام شامخ شهدا اشاره کرد و گفت: امنیت امروز جامعه، انسانیت و عزت خود را مدیون شهدا هستیم. کاری که شهدا کردند در امتداد مسیر و هدف امام حسین (ع) بود. حتی می‌توان گفت عزت و جایگاه شهدای امروز والاتر از شهدای آن زمان است. شهیدی که در رکاب امام حسین (ع) به شهادت رسید، امام زمان خود را دیده و شناخته بود، اما شهدای ما دعوت نایب امام زمان خود را لبیک گفتند و بدون این‌که امام زمان خود را ببینند جان خود را در راه آرمان‌های او فدا کردند. شهدای کربلا صدای استغاثه امام حسین (ع) را شنیدند و برای او شهید شدند، اما شهدای ما بدون هیچ سؤالی در راه امام زمان(ع) خود به شهادت رسیدند.

وی به ترور شهید سلیمانی و خدایی نیز اشاره و ادامه داد: شهیدی که امروز ترور می‌شود با شهیدی که در راه امام حسین (ع) کشته‌شده هیچ تفاوتی ندارد. شهید سلیمانی و دیگر شهدا همچون شهید خدایی نیز اینچنین هستند، آنان از یاران امام زمان خواهد بود و نباید در این امر تردید کرد. وقتی نایب امام‌زمان می‌فرمایند من تا دیروز به سردار سلیمانی احترام می‌گذاشتم و امروز به او تعظیم می‌کنم؛ این جمله جایگاه ویژه او را می‌رساند که این شکوه را در تشییع پیکر او هم شاهد بودیم.

گواهی در پایان گفت: مردم در حال حاضر فشار اقتصادی بسیاری را تحمل می‌کنند و دولت‌مردان همگی به‌دنبال کم کردن این فشار هستند تا قشر آسیب‌پذیر جامعه کمترین آسیب را ببینند، اما دشمن خیال نکند که این آسیب‌ها مردم را از صحنه خارج می‌کند. این مردم اگر زمانش فرا برسد پای کار هستند و به میدان می‌آیند و از دین و کشور خود دفاع خواهند کرد.

انتهای پیام
captcha