کد خبر: 4060325
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۹
حجت‌الاسلام طباطبایی:

قائم‌مقام مؤسسه جامعةالقرآن قم با اشاره به خاطرات کودکی خود گفت: شروع یادگیری قرآن از کودکی هیچ‌گونه مشکلی برای رشد ذهنی و تحصیلی آنان ایجاد نخواهد کرد.

حجت الاسلام سید محمدحسین طباطبایی، حافظ کل قرآن

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از جامعةالقرآن زرندیه، حجت‌الاسلام سیدمحمدحسین طباطبایی، حافظ کل و قائم‌مقام مؤسسه جامعةالقرآن قم، در حاشیه سفر خود به این شهرستان از این مرکز قرآنی بازدید کرد.

طباطبایی در دیدار با مجموعه جامعةالقرآن و قرآن‌آموزان آنان را به حرکت در مسیر قرآن سفارش کرد و افزود: مربیان به نکاتی که باعث رشد و ثابت قدم بودن قرآن‌آموزان در راه حفظ قرآن می‌شود تمرکز داشته باشند. نشاط و قوت شاخصه نوجوانی و جوانی است که می‌توان از این ظرفیت برای توسعه فرهنگ قرآنی استفاده کرد.

وی خطاب به کودکان و نوجوانان قرآنی گفت: روح و جسم خود را به نور قرآن منور کرده و از هرگونه آسیب پرهیز کنید. شما نوجوانان باید در زمینه حفظ و قرائت کوشاتر باشید تا بتوانید مفاهیم قرآنی را در زندگی فردی و اجتماعی خود پیاده کنید.

طباطبایی با اشاره به خاطرات کودکی خود تأکید کرد: شروع یادگیری قرآن از کودکی هیچ‌گونه مشکلی برای رشد ذهنی و تحصیلی آنان ایجاد نخواهد کرد. خانواده‌ها باید نسبت به یادگیری قرآن به ویژه برای جلوگیری از تهاجم‌های فرهنگی و فضاهای نامناسب مجازی که در حال حاضر رو به افزایش است اهتمام داشته باشند.

این حافظ کل خانواده‌ها را پشتوانه و حامی خوبی برای فرزندان دانست و ادامه داد: والدین با مدیریت و نظارت مناسب می‌توانند با استفاده از فضای مجازی کودکان و نوجوانان خود را به سمت آموزه‌ها و فرهنگ قرآنی سوق دهند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: