کد خبر: 4065519
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۱

تحقق تحول در جامعه مستلزم تغییرات بنیادین و اصلاح فرایندها است

استاندار مرکزی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب انتظار تحول دارند و بدون شک تحقق تحول نیازمند تغییرات بنیادین و اصلاح فرآیندها است.

فرزاد مخلص الائمه، استاندار مرکزی

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، فرزاد مخلص‌الائمه، استاندار مرکزی، امروز، ۳۰ خرداد در نشست هم‌اندیشی با نخبگان استان که با حضور میثم لطیفی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد، ناکارآمدی نظام اداری را مهم‌ترین ابرمسئله کشور بیان کرد و افزود: کشور با ناکارآمدی مفرط روبه رو است و از دهه ۵۰ و همزمان با افزایش قیمت نفت، نظام اداری کشور فربه‌تر شد.

وی ادامه داد: اقتصاد نفتی نظام اداری کشور را به سمتی کشاند که امروز رضایتمندی از آن وجود ندارد. متاسفانه وزن گذشته، فشار بالایی به سیستم اداری کشور وارد کرده و فرصت هر نگاه عمیق و حرکت پر شتاب به سمت آینده را محدود کرده است، بر این اساس باید تحول بنیادین در نظام اداری(تبنا) شکل گیرد.

مخلص‌الائمه اضافه کرد: بدون تردید تا زمانی‌که مسئولیت این تحول به همین نظام دیوان‌سالار واگذار شود، نتیجه‌ای نخواهد داشتیم؛ بنابراین انتظار است نگاه تحولی به این سیستم از سوی دولت قوت بیشتری گرفته و در اولویت باشد.

با اشاره به اینکه واگذاری مسئولیت تحول به نظام دیوان‌سالار نتیجه‌ای ندارد، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب انتظار تحول دارند و بدون شک تحقق تحول نیازمند تغییرات بنیادین و اصلاح فرآیندها است.

استاندار مرکزی در پایان گفت: رهبر معظم انقلاب انتظار تحول دارند و بدون شک تحقق تحول نیازمند تغییرات بنیادین و اصلاح فرآیندها است. ظرفیت‌ها و فرصت‌های استان مرکزی به مراتب بیش از مشکلات آن است، البته که مسیر پیشرفت ناهموار است و برخی از مسائل نیز تابع موضوعات و تصمیمات ملی است و باید نگاه به حضور در میدان بین مدیران تقویت شود و پیگیر مطالبات میدانی بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha