کد خبر: 4066119
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۵

ضرورت ورود بسیج در تربیت اساتید تراز انقلاب

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گسترش و ترویج فرهنگ بسیجی و جهادی در بین اساتید را ضروری دانست و گفت: بسیج باید در تربیت اساتید تراز انقلاب اسلامی پیشگام باشد.

سردار محسن کریمی، فرمانده سپاه استان مرکزی

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی سپاه روح‌الله استان مرکزی، سردار محسن کریمی، فرمانده سپاه استان، عصر چهارشنبه، اول تیرماه در همایش بسیج اساتید که به مناسبت گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد شهادت شهید مصطفی چمران در جمع اساتید دانشگاه‌های استان که در دانشگاه اراک برگزار شد، اظهار کرد: شهید چمران هم در بُعد اندیشه و تفکر و هم در مقام عمل کامل‌ترین الگو برای جوانان امروز و جامعه است و نیازمند این هستیم این دانشمند برجسته بیشتر برای جوانان و جامعه معرفی شود و دانشگاه‌ها نقشی مهم در این راستا برعهده دارند.

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به همایش بزرگداشت روز بسیج اساتید و ضمن تأکید بر فراگیری تازه‌‎های علمی، و اجتهاد و تولید علم و آمیختن آن به تقوا و اخلاق توسط اساتید گفت: جملاتی که مقام معظم رهبری در خصوص شهید چمران فرمودند بسیار عالمانه و حکیمانه است و بسیج اساتید به جهت رسالتی که در این خصوص دارد باید در تبیین، معرفی سیره و شخصیت این شهید بزرگوار و تبیین بیانات رهبری پیشگام باشد.

سردار کریمی با تبیین بخشی از سیره شهید دکتر مصطفی چمران بیان کرد: شهید چمران نسبت به هدف و مسیر توحید و معاد شناخت کافی داشت و از توانایی‌های خود به خوبی آگاه بود و معرفت واقعی داشت، همچنین شهید چمران علاوه بر هجرت مکانی هجرت عقلانی نیز انجام داد و با توجه به اینکه هجرت عقلانی لازمه حرکت روبه جلو است شهید چمران علاوه بر اینکه به تمدن پوشالی غرب پشت پا زد هجرت عقلانی را نیز انجام داد.

وی افزود: شهید چمران همت بلند داشت و جز خدا و رضایت الهی چیز دیگری نمی‌دید؛ لذا نیاز اسلام را به خوبی شناخت و برای تحقق آن گام‌های بلندی برداشت و مجاهدت کرد، همچنین استقامت و مقاومت از ویژگی‌های دیگر شهید چمران بود و برای رسیدن به رحمت واسعه الهی زره سختی برتن کرد و به دانشمندی تبدیل شد که در بسیاری از موضوعات حرف برای گفتن داشت.

فرمانده سپاه استان ادامه داد: شهید چمران با سرعت عمل و سبقت برای کسب خوبی‌ها و کمالات و عمل به موقع از زمان جلوتر بود و افق نگاه شهید چمران تمدنی بود و هیچ‌گاه از مسیر و خط ولایت منحرف نشد و همه وجود خود را وقف اسلام کرد و در میدان‌های علمی، نظامی، دفاعی و عرفانی پرچم دار دفاع از ارزش‌های اسلامی بود.

وی با بیان اینکه شهید چمران در مقاطع حساس انقلاب جهادگونه وارد میدان می‌شد، گفت: امروز این فرمانده برجسته و دانشمند نخبه برای آحاد جوانان و خصوصاً دانشگاهیان و اساتید الگوی کاملی است.

کریمی گسترش و ترویج فرهنگ بسیجی و جهادی در بین اساتید را یک ضرورت مهم خواند و گفت: بسیج اساتید باید در تربیت اساتید تراز انقلاب اسلامی پیشگام باشد و با حرکت در چارچوبی که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم مشخص کردند نیازهای انقلاب در ابعاد مختلف را برطرف سازند و رسالت بسیج اساتید تربیت افرادی همچون شهید چمران است.

وی در پایان ادامه داد: پیشتازی در عرصه‌های جهاد علمی و جهاد تبیین از رسالت‌های مهم اساتید است و با توجه به اینکه دشمن به دنبال وارونه‌سازی حقایق، تخریب اعتقادات جوانان و دروغ‌پردازی در جنگ شناختی است اساتید باید با جهاد تبیین جوانان را در مسیر تحقق اهداف انقلاب هدایت کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :