کد خبر: 4067642
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۳

پرهیز از سکون؛ رمز موفقیت فعالیت‌های قرآنی در زمان کرونا

مدیر جامعةالقرآن زرندیه با اشاره به برگزاری محفل قرآنی به‌منظور تجلیل از قرآن‌اموزان فعال در فضا مجازی، گفت: رمز موفقیت در فعالیت‌های قرآنی پرهیز از سکون و یک‌جا ماندن است.

برپایی محفل انس با قرآن زرندیه

فاطمه اخوان، مدیر جامعةالقرآن زرندیه در گفت‌و‌گو با ایکنا از استان مرکزی، با بیان اینکه رمز موفقیت در فعالیت‌های قرآنی عدم سکون و یک‌جا ماندن است، اظهار کرد: شرایط کرونا نگاه جدیدی به عملکردها همچون طرح و برنامه‌های قرآنی باز کرد و رویکرد از حضوری به سمت مجازی پیش رفت.

وی با اشاهر به برگزاری محفل قرآنی ویژه خردسالان به‌منظور تجلیل و تشویق قرآن‌آموزان خردسال جهت شرکت در کلاس‌های مجازی قرآن، افزود: این محفل به پاس قدردانی از قرآن‌آموزانی برگزار شد که با وجود شرایط کرونا و برگزاری کلاس‌ها به‌صورت مجازی منظم و پایدار در فعال بوده و آموزش‌ها را در این فضا پیش برده و با حضوری شدن کلاس‌ها استقبال و حضور گرمی از این دوره‌ها داشتند.

مدیر جامعةالقرآن زرندیه گفت: بسیار خرسندیم که با ارائه برنامه‌ها و تبلیغ درست فعالیت‌ها گرایش خانواده‌ها به سمت آموزه‌های دینی و قرآنی افزایش پیدا کرده و می‌توان گفت تربیت دینی و رشد فرهنگ قرآنی با توجه به تهاجم‌های فرهنگی از اولویت‌های اصلی والدین در امر آموزش فرزندان است.

وی بیان کرد: یکی از اهداف برگزاری این محفل قرآنی استقبال از اعیاد قربان و غدیر است. فضاسازی به گونه‌ای طراحی شد که قرآن‌اموزان بیش از پیش با رویداد مهم غدیر آشنا شده و نسبت به شناخت ابعاد این روز و شخصیت حضرت علی(ع) اهتمام ورزند.

یادآور می‌شود، این محفل با اجرای قرائت نفیسه کارگر، مطهره مختاری، پرهام منوچهری، از قرآن‌آموزان خردسال 5 و 6 ساله آغاز شد. اجرای حفظ آیات موضوعی توسط نوگلان قرآنی چهار ساله، اجرای خطابه با محوریت قرآن از سوی فاطمه‌زهرا فصیحی، دکلمه‌خوانی در وصف حضرت علی(ع) و عید غدیر از سوی محمدامین شریعتی‌فر از دیگر برنامه‌های جانبی این محفل قرآنی بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :