کد خبر: 4067682
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴

طراحان و مشاوران برای جبران کمبود برق در کشور برنامه داشته باشند

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه برای کسب موفقیت‌های بیشتر باید همه مردم در صحنه باشند، به اصلاح الگوی مصرف در خصوص برق و آب اشاره کرد و گفت: طراحان و مشاوران باید برای جبران کمبود برق برنامه داشته باشند.

آیت الله دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی، امروز، نهم تیر در همایش استانی «زکات» که در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری برگزار شد، با اشاره به اهمیت استان مرکزی در تحقق و احیای اسلام ناب محمدی در سده گذشته و وجود بیش از یکصد شهید روحانی در استان، اظهار کرد: استان مرکزی دارای ظرفیت بسیار مطلوب در حوزه تولید محصولات کشاورزی و صنعتی است.

وی خواستار حمایت از نیازمندان، ایجاد رفاه عمومی، عدالت اجتماعی، مبارزه با فقر، فساد، فحشا، تبعیض و استکبار جهانی و غارتگری در جامعه شد و افزود: ارائه الگوی عزت‌آفرین از جمله اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران است که در طول 43 سال به آن توجه شده است. ایران، جامعه‌ای است که در دامان اهل‌بیت(ع) و قرآن بالنده شده و به شجره طیبه تبدیل شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان با بیان اینکه اسلام برای مبارزه با فقر برنامه ارائه می‌دهد، ادامه داد: الگوهای مطرح شده از سوی دین همگی عزت‌آفرین هستند و ما را در مسیر تعالی هدایت می‌کنند. تمام احکام اسلام مبتنی بر حفظ و تعالی کرامت انسانی استوار است و اگر ما نتوانستیم این الگوی کامل را در همه ابعاد و زوایای مختلف پیاده کنیم خودمان مقصر هستیم.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با تأکید براینکه هیچ مسلمانی نمی‌تواند نسبت به دیگری بی‌تفاوت باشد، اظهار کرد: ما در ایجاد تعاون رسالت خطیری برعهده داریم و باید در این حوزه جدی وارد شویم. گنجینه عظیم معارف اسلام و قرآن به میزان همه عالم وجود ظرفیت دارد. خوشبختانه در دو سال اخیر با شیوع بیماری کرونا مردم در کمک به نیازمندان بسیار خوش درخشیدند و اقدامات سازمان‌یافته در راستای کمک و حمایت از نیازمندان صورت گرفت.

وی ادامه داد: شیوع کرونا باعث شد تا دستگاه‌هایی نظیر کمیته امداد در اجرای برنامه‌های خود بازنگری داشته باشد و سیاست جدیدی را در بحث نیکوکاری پیش بگیرد. مردم‌سالاری دینی در جبهه کمک اصولی و صحیح معنا و مفهوم دیگری پیدا کرد. کرونا باعث شد تا مردم بیش از پیش به فکر فقرا و نیازمندان باشند و گاه همان چیزی که داشتند را با دیگران به مشارکت گذاردند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با تأکید براینکه حکومت باید حامی، هماهنگ‌کننده، سیاست‌گذار و ناظر باشند و مردم اجراکننده، ادامه داد: کارها باید با کمترین هزینه و بالاترین راندمان کاری انجام شود تا موفقیت حاصل شود. اگر با این سیاست کارها دنبال شده و اقتصادمقاومتی، علوم دانش‌بنیان تحقق پیدا کند، قطعاً در آینده شاهد رشد فزاینده‌ای در بخش‌های مختلف خواهیم بود.

وی با بیان اینکه برای کسب موفقیت‌های بیشتر باید همه مردم در صحنه باشند، به اصلاح الگوی مصرف در خصوص برق و آب اشاره کرد و گفت: خاموش کردن چند لامپ در چند خانواده محدود چاره کار و عامل جلوگیری از قطعی آب و برق در تابستان نیست، اما اگر همه مردم همکاری کنند قطعاً جبران کمبودهای موجود خواهد شد. طراحان و مشاوران باید برای جبران کمبود برق برنامه داشته باشند. ظرفیت‌های خوبی در کشور وجود دارد که نیاز به اهتمام جهت تبدیل به آن به نیرو است.

نماینده ولی‌فقیه استان به افتتاح اولین بنیاد خیریه بانوان استان تحت عنوان «خدیجه کبری(س)» در استان اشاره و ادامه داد: بانوان دارای ظرفیت بسیار وسیعی هستند که این ظرفیت اگر به درستی هدایت شود می‌تواند بسیار اثربخش باشد. باید قبول کرد شرایط اقتصادی ایران و جهان بین‌الملل مساعد نیست و برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید برنامه‌ریزی داشت و صرفه‌جویی کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :