کد خبر: 4077484
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۰

ادمین کانال تلگرامی «درآمد دلاری با فارکس» در اراک دستگیر شد

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی، با اشاره به دستگیری ادمین و گرداننده کانال تلگرامی «درآمد دلاری با فارکس»، اظهار کرد: هموطنانی آسیب‌دیده برای بررسی اطلاعات حساب خود و تطبیق مستندات با نحوه کلاه‌برداری متهم دستگیر شده با کارشناسان پلیس فتا شهرستان ساوه به شماره ۰۸۶۴۲۲۳۱۰۰۴ تماس بگیرند.

سرهنگ احسان آنقی، رئیس پلیس فتا مرکزی

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، سرهنگ احسان آنقی، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی، از دستگیری ادمین و گرداننده کانال تلگرامی «درآمد دلاری با فارکس» که اقدام به سرقت دارایی کاربران در زمینه رمز ارز‌ها می‌کرد، خبر داد.

وی گفت: با توجه به شکایت یکی از شهروندان ساوجی به پلیس فتا این شهرستان مبنی بر سرقت مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال دارایی ارز‌های دیجیتال وی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت. شاکی در اظهارات ابتدایی خود بیان کرد که به منظور سرمایه‌گذاری در زمینه رمز ارز‌ها پس از جست‌و‌جو در شبکه‌های اجتماعی با کانال تلگرامی با نام «درآمد دلاری بافارکس» آشنا شده است و پس از ارتباط با ادمین کانال در دام شیاد سایبری گرفتار شده و دارایی‌اش به سرقت رفته است.

آنقی در خصوص شیوه و شگرد این متهم حوزه رمز ارز‌ها گفت: شاکی به صورت دقیق بر این نکته اذعان داشته است که با توجه به تجربه پایین و عدم شناخت کامل در زمینه رمز ارز‌ها به ادمین کانال تلگرامی و وعده‌های زیبای وی اعتماد کرده و پس از هدایت به سایت جعلی که با چرب زبانی متهم برای وی ارسال شده است اطلاعات کیف پول دیجیتال خود را در اختیار قرار داده و پس از مدت زمان کوتاهی متوجه برداشت کل موجودی ارز دیجیتال خود شده است.

سرهنگ آنقی افزود: متهم حتی پس از برداشت از کیف پول شاکی ورود به بازار سرمایه را بهانه کرده است، اما با گذشت چند روز شاکی به اصل ماجرا پی برده و اقدام به ثبت شکایت می‌کند که با رسیدگی سریع و به موقع کارشناسان پلیس فتا شهرستان ساوه و با استفاده از ترفند‌های خاص و انجام اقداماتی فنی و پشتیبانی اطلاعاتی از کارشناسان مرکز استان، متهم به هویت مشخص در مرکز استان شناسایی و هماهنگی لازم به منظور دستگیری و توقیف تجهیزات رایانه‌ای وی با مراجع قضایی انجام شد.

وی با اشاره به استخراج ادله جرم و 2 کانال کلاه‌برداری دیگر همسو با موضوع پرونده از تجهیزات توقیف شده متهم افزود: در پی بررسی فنی و دقیق کارشناسان مرکز استان جرم متهم به صورت قطعی به وی تفهیم شد و با توجه به اقرار متهم و کشف اطلاعات حساب سایر قربانیان تا کنون ۱۷ مالباخته شناسایی و ادله سرقت رایانه‌ای بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال از هموطنان استخراج شده است.

آنقی در پایان بیان کرد: باتوجه به باز بودن پرونده در دادسرای شهرستان ساوه و ادامه روند شناسایی سایر شکات در این پرونده، هموطنانی که به این شیوه کلاه‌برداری گرفتار شده‌اند می‌توانند برای بررسی اطلاعات حساب خود و تطبیق مستندات با نحوه کلاه‌برداری متهم دستگیر شده با کارشناسان پلیس فتا شهرستان ساوه به شماره ۰۸۶۴۲۲۳۱۰۰۴ تماس حاصل کنند و ادامه روند رسیدگی به پرونده را از کارشناسان این پلیس جویا شوند.

منبع، خبرگزاری صدا و سیمای مرکزی

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha