کد خبر: 4077555
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۰

تأمین 95 ستون صحن عقلیه بنی‌هاشم(س) کربلا در استان مرکزی

جانشین ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی با اشاره به ساخت نیم‌ضریح دوم سرداب امام زمان(عج) در اراک، از تأمین 95 ستون و سنگ‌نمای صحبن عقلیه بنی‌هاشم(س) در کربلا از سوی مردم استان در سال جاری خبر داد.

مظفر صفریان، جانشین ستاد عتبات عالیات استان مرکزی

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی، مظفر صفریان، جانشین ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی، در حاشیه رونمایی از نیم‌ضریح سرداب امام زمان(عج) در سامرا که در دفتر امام‌جمعه اراک برگزار شد، گفت: سازه چوبی نیم‌ضریح دوم سرداب مقدس امام زمان(ع) از چوب ساج با ماندگاری ۴۰۰ ساله تهیه شده است و وزن تقریبی این سازه ۷۵۰ کیلوگرم است و از ۱۴ هنر ایرانی ـ اسلامی در ساخت آن بهره‌گیری می‌شود.

وی با بیان اینکه این سرداب مقدس منتسب به ائمه اطهار(ع) است و قداست خاصی دارد، ادامه داد: این مکان مقدس در بمب‌گذاری عناصر تکفیری آسیب دید که به همت دلدادگان اهل‌ بیت(ع) مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت.

جانشین ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی با تشکر از طراحان و هنرمندان و استادکاران این پروژه، اضافه کرد: افتخار ساخت دو نیم‌ضریح در قسمت‌های زنانه و مردانه نصیب مردم متدین و ولایتمدار استان مرکزی شده است و نیم‌ضریح بخش زنانه سال گذشته پس از ساخت، نصب شده است.

صفریان با بیان اینکه مردم استان مرکزی در امر ساخت و توسعه اعتاب مقدسه پیشگام بوده و هستند، افزود: در سال جاری ساخت ۹۵ ستون و تأمین بخشی از سنگ نمای صحن عقیله بنی‌هاشم در کربلای معلی نیز توسط مردم استان تأمین می‌شود.

وی گفت: در برگزاری آیین عظیم پیاده‌روی اربعین نیز به گواه ستاد اربعین کشور مواکب استان در خدمات‌رسانی به زائران در شهرهای کربلای معلی، نجف اشرف، سامرا، کاظمین و مسیرهای منتهی به این شهرهای مقدس و در داخل کشور، پیشتاز هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha