کد خبر: 4077628
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۳

تبیین و روشنگری دو بعد قیام سیدالشهدا(ع)

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به اینکه انس با قرآن و اقامه نماز از ابعاد حماسه حسینی است، گفت عاشورا یک جریان عظیم است و حرکت حضرت سیدالشهدا(ع) در قیام عاشورا وجوه تبیینی و روشنگرانه داشت.

سردار محسن کریمی، فرمانده ساه استان مرکزی

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی سپاه روح‌الله استان مرکزی، سردار محسن کریمی، فرمانده سپاه استان، عصر جمعه، 21 مرداد، در یادواره شهدای روستای قانیاروق با اشاره به جایگاه یادواره شهدا، اظهار کرد: حضور در جمع مردم ولایتمدار و متدین روستای قانیاروق برای بنده افتخار و برگزاری باشکوه مراسم عزاداری محرم در دهه اول و حضور چشمگیر مردم و به ویژه جوانان قابل تقدیر است و نشان‌دهنده زنده بودن فرهنگ ایثار، شهادت و عاشورا در جامعه دارد.

وی افزود: علی‌رغم تلاش‌های دشمن در جنگ ترکیبی که یکی از ابعاد آن کمرنگ کردن حماسه حسینی در میان ملت ایران و ملت‌های مسلمان است خوشبختانه به برکت انقلاب اسلامی فرهنگ حسینی هنوز در جامعه اسلامی پررنگ است، البته عاشورا دو بال شور و شعور دارد که باید به هر دوی آنان توجه شود.

کریمی تصریح کرد: مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان یکی از مهم‌ترین ابعاد شعور حسینی است و حماسه عاشورا به ما درس می‌دهد که باید در مقابله با تهدیدات و توطئه‌های دشمنان مقاومت کنیم و به برکت انقلاب اسلامی امروز ایران مرکز ثقل مقاومت اسلامی است و جبهه مقاومت موجب تحلیل و نابودی قدرت آمریکا در منطقه شده و این امر به برکت تکیه به حماسه عاشورا رقم خورده است.

فرمانده سپاه استان با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: امر به معروف و نهی از منکر دومین بعد پیام نهضت حسینی است؛ چراکه امام حسین(ع) برای زنده ماندن این فریضه الهی قیام کرد و جامعه‌ای که در آن امر به معروف زنده باشد دشمنان اجازه تحریف و ضربه زدن به ارزش‌های اسلامی را پیدا نخواهند کرد.

وی ادامه داد: انس با قرآن و اقامه نماز از دیگر ابعاد حماسه حسینی است و جامعه‌ای که قرآن، سیره اهل بیت(ع) و توجه به نماز در آن اهمیت داشته باشد دچار غفلت و گمراهی نخواهد شد؛ چرا که تشخیص بین حق و باطل، داشتن بصیرت و عمل به‌هنگام و به موقع است و اهل بصیرت صحنه و حق و باطل را به خوبی تشخیص می‌دهند و ضروری است بصیرت بین جوانان روز به روز تقویت شود؛ چراکه بصیرت همچون قطب‌نما است و راه را به خوبی نشان می‌دهد.

کریمی عنوان کرد: توجه به حق‌الناس و سنت‌های الهی یکی دیگر از درس‌های مهم عاشورا است و امروز دشمنان از طریق جنگ شناختی و فضای مجازی به دنبال ترویج بی‌اخلاقی و از بین بردن حساسیت نسبت به حق مردم هستند و با ترویج ضدارزش‌ها و منکر را جای معروف جلوه دادن به دنبال ضربه زدن به جوانان هستند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به بزرگی حماسه عاشورا گفت: عاشورا یک جریان عظیم است و حرکت حضرت سیدالشهدا(ع) در قیام عاشورا وجوه تبیینی و روشنگرانه داشت و این حماسه به ما درس می دهد میادین جهاد را به هیچ بهانه‌ای نباید ترک کرد.

وی در پایان افزود: تحریم‌ها و توطئه‌های دشمنان علیه ملت ایران نه تنها نتوانست ذره‌ای از انگیزه‌های عاشورایی ملت ایران را تضعیف کند، بلکه با جهادهای مختلف در 43 سال گذشته بزرگترین فرصت برای شکوفایی ایجاد شده و امروز انقلاب اسلامی در اوج اقتدار خودنمایی کرده و ملت ایران در امتداد عاشورا ایستاده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha