کد خبر: 4077725
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۵

دستگیری فروشنده عتیقه‌های تقلبی در نیم‌ور

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی محلات اظهار کرد: فروشنده مجسمه‌های تقلبی به جای اجناس عتیقه در شهر نیم‌ور این شهرستان دستگیر شد.

دستگیری فروشنده عتیقه‌های تقلبی در نیم‌ور

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی، مهدی لعل‌بار، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی محلات، گفت: جمعه، 21 مرداد، شخصی هنگام خرید و فروش مجسمه‌های تاریخی جعلی با همکاری عوامل کلانتری ۱۳ شهر نیم‌ور دستگیر شد.

وی ادامه داد: با ارسال اشیای عتیقه کشف‌ شده به اداره کل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و کارشناسی انجام‌شده مشخص شد که مجسمه تقلبی است متهم در تحقیقات به جرم ارتکابی اقرار و اعلام کرد که قصد فروش اشیای عتیقه را داشته است.

لعل‌بار با تقدیر از درایت و همکاری بسیار خوب کلانتری شهر نیم‌ور در مبارزه با قاچاقچیان میراث فرهنگی گفت: پرونده این متهم تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شده است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان محلات با اشاره به اینکه برخورد با سودجویان و مقابله با قاچاقچیان به صورت مستمر در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: شهروندان در صورت اطلاع از فعالیت‌های غیرمجاز افراد سودجو و سوداگران میراث‌فرهنگی، مراتب را در اسرع وقت از طریق شماره تلفن ۳۳۲۵۸۰۴۱ اطلاع‌رسانی کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha