کد خبر: 4078104
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۷

دومین غار آهکی جهان به بخش خصوصی واگذار می‌شود

اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی از واگذاری غار نخجیر دلیجان، دومین غار آهکی جهان به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

واگذاری غار نخجیر به بخش خصوصی

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی، مصطفی مرزبان، مدیرکل این اداره در استان گفت: مدیریت غار نخجیر طبق قانون مزایده به بخش خصوصی، با بهره‌گیری از سامانه تدارکات الکترونیک دولت www.setadiran.ir و شماره مزایده ۵۰۰۱۰۰۳۲۲۹۰۰۰۰۰۲ بصورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: برای واگذاری غار نخجیر به بخش خصوصی براساس آگهی مزایده هر کس توانایی مدیریت داشته باشد، می‌تواند در این مزایده شرکت کند.

مرزبان با تاکید بر اینکه بازگشایی پاکت‌ها به‌صورت الکترونیکی ساعت ۱۰ صبح روز نهم شهریورماه در محل سالن جلسات اداره کل خواهد بود، افزود: از كليه اشخاص حقیقی و حقوقی ذی صلاح واجد شرايط و مجرب دارای تعیین صلاحیت معتبر و مرتبط، دعوت می‌شود از تاريخ انتشار آگهی نوبت دوم مطابق زمان انتشار در سامانه به مدت ۱۰روز برای دريافت اسناد مزایده و ارائه پيشنهادات همراه با مدارك مورد نياز (سوابق و تصوير اسناد قانونی شركت، ضمانت‌نامه شرکت در مناقصه و قيمت پيشنهادی)به واحدامورقراردادها و مناقصات اداره کل مراجعه کنند.

مرزبان گفت:‌ غار نخجیر در ۱۰ کیلومتری شهرستان دلیجان حد فاصل جاده ارتباطی دلیجان به شهر نراق واقع شده و با قدمتی بیش از ۷۰ میلیون سال از عجایب خلقت الهی است. غار نخجیر حکایت‌های چند میلیون ساله و جلوه‌های بی‌نظیر و منحصر به فردی از شکوه غارهای آهکی (دومین غار آهکی جهان با بیش از ۹۵% آهک خالص) را فراروی بیننده قرار می‌دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha