کد خبر: 4087081
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۱

پیشکسوتان دفاع مقدس استان مرکزی تجلیل شدند

مراسم تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دفع مقدس امروز، 30 شهریور، با حضور آیت‌الله دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و جمعی از فرماندهان و مسئولان استانی برگزار شد.

آیت الله دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی، امروز، 30 شهریور، در مراسم تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت استان که در سالن پیامبراعظم (ص) استانداری برگزار شد، ضمن گرامیداشت چهل و دومین سال دفاع مقدس، به نقش تحول‌ساز انقلاب ایران در منطقه و جهان اشاره و تصریح کرد: ایران اسلامی با نقش اثرگذار خود توانست پیچش بزرگ تاریخی را مدیریت و در مدیریت قرن‌های پیش رو نیز تأثیرگذار باشد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با بیان اینکه ترسیم مسیر جدید برای بشریت با وجود اعمال سیاست‌های استکباری بر دنیا یکی از برکات انقلاب اسلامی بوده و این مهم برای ما بسیار حائز اهمیت است، ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب دشمنان قسم خورده همچون امریکا و هم‌دستانش با اشکال مختلف دشمنی خود با ایران را اعلام و تحریم‌هایی را علیه ما اعمال و از تمام ظرفیت خود برای دشمنی استفاده کرد.

وی ضرورت تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و حماسه‌های ایجاد شده در 43 سال گذشته را مورد توجه قرار داد و افزود: یکی از دستاوردهای نظام اسلامی ایران راهپیمایی اربعین است. سیدحسن نصرالله راهپیمایی اربعین را معجزه تاریخ دانست که از ابتدای خلقت حضرت آدم (ع) تا امروز چنین عظمتی در دنیا را شاهد نبودیم. شکوه اربعین دشمنان را عصبانی کرده و به دنبال انتقام هستند.

امام جمعه اراک با اشاره به عضویت ایران در شانگهای اضافه کرد: رئیس‌جمهور  باید در سازمان ملل از مواضع برحق ایران دفاع کرده و مذاکره‌کنندگان باید با قدرت در برابر توطئه‌های صهیونیستی ایستاده و بایستند و از حقوق کشور دفاع کنند. دشمنان انقلاب اسلامی در طول 43 سال با وجود ناکامی و شکست‌های متعدد هنوز آرام نمی‌نشینند و به دنبال بهانه‌ای هستند تا با وقوع کوچک‌ترین حادثه که شاید طبیعی هم باشد به اهداف خود برسند.

وی تأکید کرد: کسی از تخلف دفاع نمی‌کند و حوادث با قاطعیت پیگیری می‌شود. اگر تخلفی رخ دهد قطعاً با قاطعیت با آن برخورد خواهد شد. در نظام جمهوری اسلام هیچ‌یک از مسئولان موافق بروز اتفاق در جامعه نبوده و نیستند، اما رسانه‌های بیگانه طور دیگری نشان می‌دهند و می‌خواهند عظمت‌های جمهوری اسلامی را تحت‌شعاع قرار دهند.

به گفته دری نجف‌آبادی توهین به ارزش‌های اسلامی، بی‌احترامی به ساحت مقدس قرآن کریم و  پرچم افتخارآمیزی که صدها نفر باب عزت و اقتدارش به شهادت رسیدند خیانت به کشورست. دشمنان همواره از دیپلماسی فعال، قدرت دفاعی و تهاجمی، راهپیمایی اربعین، حضور جمهوری اسلامی در عرصه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای سیلی خورده‌اند و برای جبران ناکامی خود سعی دارد مسئله ساده‌ای را بزرگنمایی کند و این در حالی است که هزاران جنایت عمدی در دنیا رخ می‌دهد.

وی با تأکید براینکه ملت ایران با هوشیاری، عظمت و آگاهی در تمام عرصه‌ها حضور فعال دارند و اجازه نخواهند داد دشمن از شهدا و دفاع مقدس انتقام بگیرد، ادامه داد: مایه تأسف است عده‌ای ابزار دست بیگانه قرار گیرند. امیدست با هوشیاری ملت پایان حوادث دلخراش باشد و مردم همیشه درصحنه از کشور، قرآن، عزت و رهبری دفاع کرده و تحت تأثیر تبلیغات دروغین قرار نگیرند.

نماینده ولی‌فقیه در استان پایان به بازگشایی مدارس، حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها اشاره و ضرورت آمادگی برای تحقق جهاد  تبیین در مراکز آموزشی را خواستار شد و افزود: دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب باید با روحیه‌ای مضاعف در اماکن آموزشی حاضر باشند و گام‌های بلندتری برای آرمان‌های حسینی، فاطمی و علوی بردارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha