کد خبر: 4087198
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۷

اجرای 44 عنوان برنامه دفاع مقدس در ساوه

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ساوه از اجرایی 44 عنوان برنامه و 200 ویژه برنامه دفاع مقدس در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علیرضا مهدی، فرمانده سپاه ساوه

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، سرهنگ علیرضا مهدی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ساوه، امروز، 30 شهریور، در نشست مطبوعاتی که به منظور تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس برگزار شد، با اشاره به اینکه هفته دفاع مقدس یکی از فرصت‌ها برای تحقق جهاد تبیین است، ضرورت بازخوانی وقایع دفاع مقدس را مورد توجه قرار داد.

مهدی با اشاره به اینکه در قرن 20 دو قدرت شرق و غرب دنیا را بین خود تقسیم کرده و مشاجره‌هایی نیز در این رابطه داشتند، ادامه داد: کش‌مکش‌هایی بین دو بلوک شرق و غرب ادامه داشت تا اینکه انقلاب اسلامی با شعار «نه شرقی ، نه غربی، جمهوری اسلامی» تمام معادلات آنان را برهم زد و نوای ایستادگی سر داد.

وی تلاش‌های دشمن برای از بین بردن ایران را بی‌ثمر دانست و تصریح کرد: امام خمینی (ره) انقلاب را با اعتقادات قوی بنیان‌گذاری کرده و ثابت کردند که این انقلاب از بین رفتنی نیست. دشمنان در همان اوایل انقلاب با هدف تجزیه ایران دست به  فتنه و آشوب زدند و جنگی سختی را علیه ایران آغاز کردند، اما با تدابیر رزمندگان و نیروهای انقلابی راه به جایی نبرده و ناکام ماندند. مردم ایران با رشادت و شجاعت مثال زدنی ثابت کردند دشمن نمی‌تواند با دسیسه‌های خود سعی بر نابودی اسلام داشته باشد.

مهدی توانایی‌های به دست آمده پس از وقوع جنگ که موجب ایجاد دستاوردهای امروزی شده است را مورد تحسین قرار داد و افزود: در زمان جنگ تسلیحات نظامی برای جنگ نداشتیم و کشورهای دیگر حتی ما را از داشتن سیم خاردار منع کرده بودند و از سوی دیگر تجهیزات نظامی به عراق ارسال می‌شد، اما امروز به برکت تجربه آن روزها و رشادت جوانان این مرز و بوم ساخت پهپادها، موشک‌ها، ناو شکن‌ها را شاهدیم.

این مقام مسئول از برنامه های اجرایی در هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: حدود ۴۴ عنوان برنامه و  ۲۰۰ برنامه در دهه دفاع مقدس پیش‌بینی شده است که از جمله می‌توان به برگزاری یاواره شهدا، برنامه «آبروی کوچه و افتخار محله»، برنامه «آبروی مدارس» با معرفی شهدای شاخص دانش‌آموز، غباررویی مزار شهدا، رژه نیروهای مسلح، انجام پروژه‌های محرومیت‌زدایی، تهیه بسته‌های کمک‌های مومنانه، تامین جهزیه، اعزام کلینیک سیار دامپزشکی، اجرای برنامه‌های بصیرت‌افزایی در مدارس و دانشگاه‌ها، برگزاری مسابقات ورزشی، بازدید از پیشکسوتان، جانبازان و خانواده شهدا اشاره کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha