کد خبر: 4087248
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰

اقتدار ملی و بین‌المللی کشور، محصول فرهنگ دفاع مقدس است

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: به برکت رویدادهای مهمی همچون دفاع مقدس جایگاه امنیتی و نظامی ایران و اقتدار ملی و بین المللی‌مان به حدی است که دشمن جرأت یک نگاه چپ به ایران اسلامی ندارد.

آیت الله دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی، امروز، 31 شهریور، در رژه نیروهای مسلح که به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس در اراک برگزار شد، ضرورت توجه به ابعاد این رویداد مهم تاریخ انقلاب اسلامی و بازخوانی این ابعاد برای نوجوانان و جوانان را خواستار شد و افزود: 42 سال قبل در چنین روزی صدامیان و رژیم بعث عراق ناجوانمردانه به ایران حمله کرده و مناطقی از میهنمان را مورد تهاجم قرار دادند.

وی با تأکید براینکه ملت ایران در همان روزهای ابتدایی جنگ آرام ننشسته و برای مقابله با دشمن به پا خواسته و با تمام هستی خود از انقلاب دفاع کردند، ادامه داد: دشمن در همان سال‌ها به دنبال تجزیه ایران بود، اما با مقاومت مردم همیشه در صحنه مواجه شد و در معادلات خود ناکام ماند. دفاع پیروزمندانه رزمندگان در طول 8 سال جنگ در تاریخ سابقه نداشت و این مهم به دستان رزمندگان جان برکف تحقق یافت.

امام جمعه اراک درس مقاومت، آزادی، ابتکار، عزت، وحدت کلمه و توکل به نصرت الهی را از درس‌های دفاع مقدس دانست و با تأکید براینکه جوانان و نوجوانان باید این درس‌ها را فرا گرفته و در زندگی عملی کنند، اضافه کرد: دفاع مقدس فقط برای مردم ایران ره‌آورد پیروزی نبود، بلکه از آن دوران تاکنون مردم آزادی خواه جهان با الگوگیری از این فرهنگ در مقابل دشمنان ایستادند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی تصریح کرد: مردم ایران به پاس رشادت رزمندگان اسلام هرساله این هفته را گرامی و بزرگ داشته و گنجینه با عظمتش را برای تحقق دستاوردی جدید مرور می‌کند. گام دوم انقلاب آغاز شده و آحاد مردم، نیروهای مسلح، دانشجویان، دانش‌آموزان و تمام خدمتگزاران با عملیاتی کردن درس‌های دفاع مقدس مسیر انقلاب را با اقتدار ادامه خواهند داد.

وی با اشاره به اینکه نبود امکانات و تجهیزات نظامی در ابتدای جنگ برای ایران برهمگان روشن است، ادامه داد: در روزهای اول جنگ از حداقل امکانات حتی سیم خاردار محروم بودیم، اما امروز پس از گذشت 42 سال در همه زمینه‌ها از جمله نظامی صاحب قدرت و اقتدار هستیم که این مهم در سایه خون شهدا، فداکاری و دانش جوانان این مرز و بوم به دست آمده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان اظهار کرد: به برکت انقلاب و رویدادهای مهمی همچون دفاع مقدس جایگاه امنیتی و نظامی ایران و اقتدار ملی و بین المللی‌مان به حدی است که دشمن جرأت یک نگاه چپ به ایران اسلامی ندارد؛ از این رو توقف در این مسیر هیچ جایگاهی ندارد و جایز نیست، برای کسب قله‌های رفیع موفقیت بنا به فرمایش مقام معظم رهبری باید حرکت کرد.

دری نجف‌آبادی افزایش موفقیت در عرصه های بیشتر را خواستار شد و افزود: همه ما برای کسب افتخار و عزت ایران سهیم هستیم و باید کمک کنیم تا اهداف نظام محقق شود. البته که نیروهای مسلح با قدرت در مسیر اقتدار کشور و حفظ امنیت در حال حرکت هستند و امیدست این مسیر در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری با قدرت ادامه پیدا کند. همچنین مسئولان استان مرکزی باید تلاش کنند در عرصه‌های مختلف برای سایر استان‌ها الگو باشند و برای رسیدن به رشد 8 درصدی و افزایش صادرات تلاش مضاعف داشته باشند.

امام جمعه اراک در پایان گفت: اگر حادثه تلخی در گوشه‌ای از کشور اتفاق می‌افتد نباید کشور، نظامی‌ها، بسیجیان، قرآن، مسجد، پلیس و در مجموع همه خدمتگزاران نظام زیر سؤ ال رفته و شرایطی برای فتنه‌افکنی آل‌سعود، اسرائیل و امریکا فراهم شود. نباید اجازه داد عظمت اربعین، جریان شانگهای، جریان نیویورک و سایر موفقیت‌ها و دستاوردهای نظام زیر سوال رود. انقلاب با خون شهدا به دست آمده و باید قدردان باشیم و فرصت خشنودشدن دشمن را از او بگیریم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha