کد خبر: 4088509
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۸

تحقق جهاد تبیین راهبرد اصلی در برابر توطئه دشمنان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به ناکامی دشمن در فتنه و توطئه اخیر، بیان کرد: برنامه‌ریزی در راستای تحقق جهاد تبیین به‌عنوان مهم‌ترین راهکار در برابر توطئه‌های دشمنان ضرورتی است که باید مورد اهمیت واقع شود.

بهنام نظری، معاون سیاسی امنیتی استانداری مرکزی

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، بهنام نظری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی، امروز، 6 مهر، در نشست شورای اطلاع‌رسانی که در سالن جلسات استانداری مرکزی برگزار شد، به نقش رسانه در بازتاب اقدامات دولت و دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: نظارت مستمر بر تولید محتوا یکی از وظایف مهم شورای اطلاع‌رسانی است و ابتکار، خلاقیت و اثرگذاری مطلوب باید خروجی برنامه‌ها باشد.

نظری با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی دقیق و به موقع و براساس مطالبات مردمی اثرگذاری مطلوب از خود برجای می‌گذارد، ضرورت استفاده از ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و خلاقیت‌ها را مورد تأکید قرار داد و افزود: پذیرفتنی نیست که دستگاه‌ها در تولید محتوا کوتاهی کنند. اهم مطالبه مردم رسیدگی به وضعیت محیط زیست است و دولت سیزدهم در این حوزه برنامه ویژه دارد.

وی به اغتشاشات چند روز گذشته اشاره و اضافه کرد: خباثت‌های دشمنان در طی چند روز اخیر موجب شد بار دیگر شهدای عزیزی در برقراری امنیت تقدیم انقلاب کنیم. حضور مقتدرانه رئیس‌جمهور در شانگهای که سال‌های سال منتظر آن بودیم و حضور انقلابی آقای رئیسی در سازمان ملل برای دفاع از ارزش‌های اسلامی پوزه دشمنان، جبهه استکبار و حامیان آنان را به خاک مالید.

نظری با بیان اینکه دشمن به دنبال انتقام از حماسه اربعین بود، گفت: به برکت هوشیاری و بصیرت مردم دشمن در حادثه اخیر برای فتنه‌انگیزی ناکام ماند. با وجود اینکه خسارت‌های مادی و معنوی به کشور وارد شد، امروز شاهد برقراری امنیت در همه بخش‌های کشور هستیم. قرار دادن ایران در موضوع ضعف و تجزیه پشت پرده اتفاقات اخیر بود که توسط امپراطوری رسانه‌های جوامع استکباری دنبال می‌شد که خوشبختانه مردم‌ در دو مرحله پاسخ محکمی به فتنه‌گران داند و با حضور مقتدرانه و باشکوه خود بار دیگر وفاداری خود به نظام‌ اسلامی و رهبری را به اثبات رساندند.

وی با تأکید براینکه لازم است در حوزه اطلاع‌رسانی و جهاد تبیین ظرفیت‌ها را پای‌کار آوریم و سکوت رسانه‌های جریان انقلاب می‌تواند ضربه‌های محکم به کشور وارد کند، ادامه داد: برنامه‌ریزی در راستای تحقق جهاد تبیین به‌عنوان مهم‌ترین راهکار در برابر توطئه‌های دشمنان ضرورتی است که باید مورد اهمیت واقع شود. داشتن راهبرد برای خنثی‌سازی فتنه و توطئه‌های دشمن اصلی لازم است. همکاری و تعامل دستگاه‌های امنیتی در حوادث اخیر برگ زرینی بر کارنامه آنان افزود.

این مقام مسئول اضافه کرد: داشتن راهبرد برای اطلاع‌رسانی در بحران‌ها ضروری است. مقابله با هجمه‌های دشمنان در فتنه‌ها مستلزم داشتن تاکتیک و تکنیک‌های اثرگذارست و شورای اطلاع‌رسانی می‌بایست برنامه ریزی دقیق داشته باشد. سرعت، صحت، دقت و مخاطب‌شناسی برای تولید محتوا در بحران‌ها اصلی مورد توجه است و وجود ضعف در این حوزه به دشمن اجازه می‌دهد دشمنان با ابزار دروغ برای جوانان ما بحران ایجاد کنند.

وی حضور مقتدارانه پلیس و دستگاه‌های امنیتی را مایه دلگرمی و امیدآفرینی مردم دانست و اضافه کرد: حضور مردم در خلق حماسه سوم مهر فتنه دشمن را ناکام گذارد و موجب ناامیدی آنان شد. برگزاری دوره آموزشی ویژه اصحاب رسانه در بحران‌های امنیتی مهم است که باید در بخش برنامه‌ریزی شود.

معاون استاندار مرکزی در پایان بیان کرد: تا زمانی که نظام جمهوری اسلامی مقابل زیاده‌خواهی‌ها، توطئه‌های جبهه استکبار و حامیان آنها ایستاده و پرچم حمایت از مستضعفین و مظلومین را به اهتزاز درآورده است، فتنه‌انگیزی‌ها و توطئه‌های آنان علیه نظام وجود دارد و باید در مقابل راهبردهای آنان هوشیار عمل کرده و با اقتدار بایستیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha