کد خبر: 4088668
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۷

تأکید نماینده مجلس بر اجرای فعالیت‌ فرهنگی ویژه جامعه ایثارگری

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی بر رسیدگی به موضوع تبدیل وضعیت جامعه ایثارگران و فعالیت‌های فرهنگی از سوی بنیاد شهید و سایر دستگاه‌های متولی تاکید کرد.

علی اکبر کریمی، نماینده مردم اراک در مجلس

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، علی‌اکبر کریمی، نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس، امروز، ۷ مهر در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان که در سالن غدیر استانداری برگزار شد، اشتغال را یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های جامعه ایثارگری دانست و ادامه داد: به منظور رفع این دغدغه قانون تبدیل وضعیت در مجلس تصویب شد، اما دستگاه‌های ملی از جمله صدا و سیما و مخابرات به این قانون تمکین نکرده‌اند، اگر ابهامی در قانون وجود دارد باید بررسی شود و اگر تمکین نمی‌کنند باید بررسی شود که چرا از قانون تخطی می‌کنند.

وی اضافه کرد: همچنین اگر ابهامی در جایگزینی فرزندان ایثارگر وجود دارد باید رفع شود تا دغدغه خانواده ایثارگران برطرف شود. این مهم یک خلاء قانونی است و بسیاری از ایثارگران در دستگاه‌ها  پیگیری می‌کنند، اما جوابی دریافت نمی‌کنند. جامعه ایثارگری، افراد رنج کشیده با مشکلات جسمی و روحی بسیار هستند و از طرف دیگر ساز و کار حاکم بر بیمه تکمیلی این افراد نیز مطلوب نیست که این مهم باید بررسی شود. اجرای طرح بیمه تکمیلی ایثارگران طرحی مناسب بود، اما با توجه به مشکلات مالی این افراد، زمان اجرای آن مناسب نیست.

منتخب مردم اراک در خانه ملت با اشاره به مشکلات دانشجویان ایثارگر در خصوص شهریه‌های دانشگاه، اظهار کرد: شهریه دانشجویان ایثارگر در دانشگاه‌ها نیز درگیر مشکلاتی است، گاه دانشجو با مشکلاتی مواجه می‌شود، دانشگاه‌ها به دلیل بدهکار بودن بنیاد شهید، مساعدت در پرداخت شهریه دانشگاه‌ توسط ایثارگران را نمی‌پذیرند. جمعیت رزمندگان در کشور میلیونی است که این افراد تحت نظر بیاد شهید نیستند و نیاز است جمعیت ایثارگران و رزمندگان در یک قانون دیده و خدماتی که به آنان ارائه می‌شود مناسب‌سازی شود.

این مقام مسئول در پایان فعالیت‌های فرهنگی را از دیگر دغدغه‌های جامعه ایثارگری و خانواده آنان بیان کرد و افزود: انتظار بر این است که بنیاد شهید و دیگر دستگاه‌های متولی و وظیفه‌مند در حوزه ایثارگران در بخش فرهنگی اقدامات ویژه‌ای انجام دهند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha