کد خبر: 4088758
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۴

مأموریت شهدا ایستادگی در برابر سلطه‌جویان بود

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه اسامی شهدا مقدس است، اما ارزش آنان به مسیری است که طی کردند، گفت: نجات مستضعفان و ایستادگی در برابر سلطه‌جویان از مأموریت‌های انبیاء بوده و شهدا هم همین رسالت را به خوبی انجام دادند.

اجلاسیه سرداران و 400 شهید فراهان

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شامگاه، 7 مهرماه، در دومین «اجلاسیه سرداران و ۴۰۰ شهید فراهان» گفت: شهادت یک انتخاب برای رسیدن به قله نورانی است و برای رسیدن به این قله باید به دامن قله توجه کرد و مسیر شهید پروری را پیمود. زیرک‌ترین فرد در عالم کسی است که ابدیت خود را قطعی کند و این فیض با شهادت حاصل می‌شود.

قاضی‌زاده هاشمی اظهار کرد: نجات مستضعفان و ایستادگی در برابر سلطه‌جویان از مأموریت‌های انبیاء بوده و شهدا هم همین رسالت را به خوبی انجام دادند. شهدا حجت بالغه هستند و برگزاری یادواره شهدا مرور سیره شهدا است. یادواره شهدا ذکر راه و مسیر شهدا برای نسل جوان است و باید از این گنجینه‌های مقدس نهایت بهره را برد. اسامی شهدا مقدس هستند، اما ارزش آنان به مسیری است که پیمودند و به این مقام متعالی رسیدند.

فرهنگ مدیریتی دفاع مقدس باید احیا شود

ابوالقاسم آقازیارتی، فرماندار فراهان، نیز در این اجلاسیه گفت: امروز پس از ۴۲ سال از دفاع مقدس همچنان یاد و خاطر شهدا زنده است. شهرستان فراهان زادگاه مشاهیر و بزرگان است و ۴۰۰ شهید را تقدیم انقلاب کرده است. روستای غیاث‌آباد 38 شهید را تقدیم انقلاب کرده است که بیشترین آمار را بین روستاها داراست.

وی هدف از برگزاری این اجلاسیه را تکریم و تجلیل از خانواده شهدا و تبیین فرهنگ جهاد و شهادت دانست و ادامه داد: امروز فرهنگ جهاد و شهادت باید بیش از پیش بین جوانان نهادینه شود. همچنین لازم است فرهنگ مدیریتی دفاع مقدس احیا شود و با الگوگیری از تجارب دفاع مقدس، بار دیگر می‌توان موفقیت‌های گذشته را تکرار کرد.

آقازیارتی با اشاره به اغتشاشات اخیر، اظهار کرد: این انقلاب شرایط سختی را تجربه کرده و مردم همیشه ثابت کردند تا پای جان برای حفظ نظام ایستادند. ملت بصیر ایران با حضور در اجتماع امت محمد رسول الله(ص) اعلام کردند که صف آنان از اغتشاشگران جداست و پای این نظام و آرمان‌ها ایستاده‌اند.

منبع، فراهان خبر

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha