کد خبر: 4089246
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰

افزایش شاخص بهره‌وری موقوفات از برنامه‌های اوقاف است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی با اشاره به اجرای پروژه‌های متعدد با حفظ اجرای امینانه نیات واقفان از سوی این مجموعه در یکسال گذشته، گفت: تمام هدف این است که فعالیت‌ها در راستای افزایش شاخص بهره‌روری موقوفات برنامه‌ریزی شده و نفع آن شامل حال همه مردم باشد.

حجت الاسلام عبدالله واحدی، مدیرکل اوقاف مرکزی

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، حجت‌الاسلام عبدالله واحدی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی، امروز، 10 مهر، در دیدار با آیت‌الله دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان که به مناسبت دهه وقف برگزار شد، به تشریح گوشه‌ای از عملکرد این مجموعه در یکسال گذشته پرداخت و با اشاره به توزیع 27 هزار و 638 سبد معیشتی از محل اجرای نیات واقفان به نیازمندان به ارزش 110 میلیارد ریال، ادامه داد: در این مدت، ۳۴۵ هزار وعده غذای گرم نیز به ارزش ریالی 100 میلیارد ریال توزیع شده است.

وی از اجرای طرح «شمیم رحمت» در استان با محوریت اشتغالزایی و رفع مشکل بیکاری برخی از جوانان خبر داد و افزود: در راستای اجرای این طرح ۱۲ کارگاه آموزش و اشتغال در امامزادگان استان راه‌اندازی و زمینه اشتغال ۲۱۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم را مهیا کرده است.

واحدی از تهیه ۸۵ سری کمک هزینه جهیزیه در قالب طرح «پیوند آسمانی» با هدف ترویج ازدواج آسان به ارزش ۲۱ میلیارد ریال و اجرای طرح «تندرستی» و کمک به 400 بیمار تحت درمان به ارزش ۱۵ میلیارد ریال به عنوان دیگر اقدامات صورت گرفته این مجموعه در یکسال گذشته یاد کرد و گفت: آزادی ۱۲ زندانی جرائم مالی غیرعمد و کمک به ۱۴۵ خانواده زندانیان به ارزش ۱۰ میلیارد ریال از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته است.

وی به اجرای طرح پروژه پرورش ماهی در قفس به همت اداره کل اوقاف استان مرکزی با ظرفیت 5 هزار تن ماهی در بندر چارک استان هرمزگان اشاره و ادامه داد: برای انجام این پروژه ۵۰ قفس نیازست تا وارد آب شود. قرارداد 10 قفس بسته شده که 4 قفس به صورت آزمایشی اواخر مهرماه وارد آب‌های جنوب خواهد شد.

مدیرکل اوقاف استان پرورش میگو در گمیشان استان گلستان را از دیگر پروژه‌های در دستور کار این مجموعه دانست و اضافه کرد: تمام هدف این است که فعالیت‌ها در راستای افزایش شاخص بهره‌روری موقوفات برنامه‌ریزی شده و نفع آن شامل حال همه مردم باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha