کد خبر: 4089367
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۸

تحقق جهاد تبیین با رویکرد امیدآفرینی رسالت همگانی است

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با بیان اینکه اقتدار روزافزون انقلاب اسلامی، توطئه‌انگیزی جبهه استکبار علیه ملت ایران را خصمانه‌تر از گذشته کرده است، گفت: جهاد تبیین با رویکرد امیدآفرینی رسالتی همگانی است و اگر در روایت حماسه‌ها کوتاهی کنیم دشمن روایت‌های غلط را جایگزین خواهد کرد.

سردار محسن کریمی

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی سپاه روح‌الله استان مرکزی، سردار محسن کریمی، فرمانده سپاه استان، عصر یک‌شنبه، 10 مهر، در آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس شهرستان تفرش و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: به برکت تفکر امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی تشکیل شد و هیمنه پوشالی جبهه استکبار را درهم شکست و امروز پس از گذشت ۴۳ سال، دشمنان در برابر اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی ناکام مانده و شکست‌های سنگین متحمل شده و بیشتر از هر زمان دیگری در مقابل ملت ایران شکننده‌ترست.

وی با بیان اینکه راهبرد و منطق انقلاب اسلامی قوی شدن در همه ابعاد است، گفت: برای رسیدن به تمدن اسلامی باید در همه ابعاد قوی شویم و به برکت نعمت ولایت فقیه و هدایت‌های حکیمانه ایشان و حضور مستمر مردم در صحنه‌های مختلف امروز در اوج اقتدار هستیم و یکی از نشانه‌های اقتدار وجود دشمن‌های بزرگ است.

کریمی افزود: اقتدار روز افزون انقلاب اسلامی، صف‌بندی و توطئه‌انگیزی جبهه استکبار و حامیان آنها علیه ملت ایران را خصمانه‌تر و صریح‌تر از گذشته کرده است؛ چراکه دشمن پس از شکست در صحنه‌های نظامی، سیاسی و حتی اقتصادی از طریق جنگ شناختی برای انحراف مسیر انقلاب تمام قد به میدان آمد، اما به فضل الهی و هوشمندی مردم، دشمن در این جنگ هم با شکست روبه رو خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه دفاع مقدس سرشار از درس‌ها و تجربیات ارزشمند است و باید از این گنجینه گران‌بها به خوبی بهره ببریم، گفت: امروز نیازمند این هستیم رموز پیروزی و موفقیت در دفاع مقدس شناسایی و در دستور کار قرار گیرد.

فرمانده سپاه روح‌الله استان با بیان اینکه توجه به فرهنگ ایثار و شهادت و تفکر بسیجی نیاز مهم کشور در گام دوم انقلاب است، افزود: اگر در توسعه، ترویج و تبیین فرهنگ ایثار، شهادت و ازخودگذشتگی کوتاهی شود جامعه دچار انحراف خواهد شد و فرهنگ‌های دیگر جایگزین می‌شود؛ چراکه دشمن به دنبال فراموشی فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی ادامه داد: مهم‌ترین راهکار خنثی‌کردن توطئه های دشمنان علیه جوانان و نوجوانان و صیانت از آینده‌سازان کشور ترویج و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت است و راه آن تحقق جهاد تبیین و روایت صحیح از حماسه‌های دفاع مقدس و هویت‌ساز انقلاب اسلامی است.

کریمی اضافه کرد: دشمنان از پیشرفت‌ها و اقتدار ایران اسلامی و انقلابی سیلی‌های محکمی خورده‌اند؛ از این رو برای جلوگیری از پیشرفت و متوقف کردن کشور به بهانه‌های مختلف فتنه‌انگیزی می‌کنند. البته به فضل الهی و هوشیاری ملت ایران در حماسه‌های روزهای اخیر با عنوان امت رسول الله(ص) دشمن در این توطئه هم‌ شکست خورد؛ چراکه ملت ایران اجازه فتنه‌انگیزی به دشمنان را نخواهند داد.

وی تأکید کرد: جهاد تبیین با رویکرد امیدآفرینی و ترسیم آینده درخشان انقلاب اسلامی رسالتی همگانی است و اگر در جهاد تبیین و روایت حماسه‌ها برای نسل جدید کوتاهی کنیم دشمن روایت‌های غلط را جایگزین خواهد کرد. نقش پیشکسوتان و نخبگان دانشگاهی در میدان مقدس جهاد تبیین بسیار با اهمیت است و باید به عنوان پیشران تحقق جهاد تبیین نقش‌آفرینی کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha