کد خبر: 4089430
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۹

کتاب «به بهاء خریدند» با روایتگری مادر 4 شهید در اراک رونمایی شد

ویژه برنامه «روایت مادری» با معرفی کتاب «به بهاء خریدند» به قلم طاهره حمزه‌پور اسدی و روایتگری خانم «فاطمه عباسی‌ورده» مادر شهیدان «جوادنیا» با حضور جمعی از مسئولان در اراک برگزار شد.

نشست روایت مادری

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های استان مرکزی، نشست «روایت مادری» با معرفی کتاب «به بهاء خریدند» روایت داستانی از  خانم «فاطمه عباسی‌ورده»، مادر شهیدان محمد، علی، احمد و یونس جوادنیا به قلم طاهره حمزه‌پور اسدی عصر یک‌شنبه، 10 مهر با حضور بهنام نظری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی و حجت‌الاسلام قاسم عبداللهی، امام جمعه موقت اراک، سکینه‌خاتون مهدیان‌پور، سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های استان در فرهنگسرای شهر اراک برگزار شد.

بهنام نظری، معاون استاندار مرکزی، گفت: مادران شهدا با اقتدا به حضرت زینب کبری(س) و مکتب انسان‌ساز عاشورا، در برابر غم شهادت فرزندان خود صبر پیشه کرده و راه مکتب سیدالشهدا(ع) را ادامه دادند. مادران شهدا زینب‌وار، مردانی را در دامان خود تربیت کرده و پرورش دادند که با ایمان به خدا، جانانه در برابر کفر جهانی ایستادگی کرده و جان شیرین خود را فدای انقلاب کردند.

وی توکل بر خدا، امام عصر(عج) و رهنمودهای امام راحل و نقش‌آفرینی مادران شهدا را رمز مقاومت و پیروزی رزمندگان در هشت سال جنگ تحمیلی عنوان کرد و افزود: نقش مادران شهدا در تربیت فرزندانی ولایت‌مدار، شجاع، مخلص و دیندار که مردانه در جبهه‌های حق علیه باطل حاضر شدند و جانانه از میهن اسلامی دفاع کردند بر کسی پوشیده نیست.

نظری تصریح کرد: مادران شهدا با داغ بزرگی که از غم شهادت فرزندانشان داشتند خود سنگ صبوری برای همسران و خانواده‌ها بودند و بر بالین فرزندان شهید خود با اقتدار مرثیه‌‌سرایی می‌کردند. این صبر و استقامت به جز با توسل به حضرت زینب کبری (س) و مدد از مکتب انسان‌ساز عاشورا میسر نمی‌شود.

معاون استاندار مرکزی ادامه داد: مادران شهدا با وجود تقدیم فرزندان خود امروز مثل کوه ایستاده‌اند و ما نیز وظیفه داریم ادامه دهنده راه این دلیر مردان و قدردان این بانوان صبور باشیم. شهدا رفتند تا اسلام باقی بماند. امروز توطئه‌های فرهنگی دشمنان علیه ملت ایران برکسی پوشیده نیست. آنان تمام تلاش خود را برای خدشه‌دار کردن نظام به کار گرفته‌اند و برخی افراد ناآگاه نیز به توطئه‌ها دامن می‌زنند.

نظری ادامه داد: دشمنان باید بدانند که انقلاب اسلامی ایران به سادگی به دست نیامده است. فرصت‌طلبان بدانند که ملت ایران پای آرمان‌های انقلاب و ولایت ایستاده‌اند و لحظه‌ای در برابر کج اندیشان، دشمنان نظام کوتاه نیامده و در راستای دفاع از ارزش‌های نظام زیر سایه ولایت خون خود را فدا خواهند کرد.

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سایه تقویت فرهنگ مطالعه

سکینه‌خاتون مهدیان‌پور، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، نیز در این مراسم گفت: برنامه «روایت مادری» به منظور گرامیداشت یاد و خاطره مادران که اسوه ایثار و فداکاری بودند در سراسر کشور در حال برگزاری است.

مهدیان‌پور بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با اشاعه فرهنگ مطالعه و کتاب و کتابخوانی در بین جوانان و نوجوانان تأکید کرد و افزود: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در ۳۱ استان برنامه‌ای را پیش‌بینی کرده که استان مرکزی نیز با کسب اجازه از مادر شهیدان جوادنیا، به روایت زندگی این مادر بزگوار پرداخته است.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) شهادت را فخر خانواده شهدا دانسته‌اند، بیان کرد: ما همیشه باید یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم و می‌توانیم فرهنگ ایثار و شهادت را با ترویج فرهنگ مطالعه، کتاب و کتابخوانی در بین جوانان و نوجوانان تبیین کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه نسل جوان و نوجوان باید با رشادت و فداکاری‌های بزرگ مردانی که با رشادت آنها انقلاب به پیروزی رسید بیشتر آشنا شوند، ادامه داد: جوانان باید با مطالعه وصایا و زندگی نامه شهدا بتوانند راه این دلیر مردان را ادامه دهند و هم بتوانند در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کوشا باشند.

طوبی جوادنیا، خواهر شهیدان «جوادنیا»، نیز در این مراسم به بیان خاطراتی از دوران کودکی و چگونگی به شهادت رسیدن برادران شهید خود پرداخت و گفت: شهدا رفتند تا انقلاب، اسلام، عفاف و حجاب و ولایت باقی بماند.

طاهره حمزه‌پور اسدی، نویسنده کتاب «به بهاء خریدند»، نیز با بیان خاطرات از زمان تهیه و تنظیم این کتاب و همنشینی با مادری صبور و متدین، گفت و صبر و استقامت مادران شهدا را ستودنی دانست.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha