کد خبر: 4089663
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۲

استعداد متسابقان قرآنی تقویت شود

مربی قرآن و داور مسابقات قرآن اوقاف با اشاره به اینکه شرکت‌کنندگان در مسابقات کشوری هیچ‌گاه خود را مستثنی از تمرین و ممارست در یادگیری ندانند، اظهار کرد: متسابقان قرآنی در استان از استعداد خوبی برخودارند که این استعدادها باید تقویت شود.

اعظم تشیعی فرد، داور مسابقات قرآن

دوره ارتقای سطح حافظان رشته 20 جزء و مرتلان از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه در روزهای شنبه و یک‌شنبه، 9 و 10 مهر ماه ویژه راه‌یافتگان به مرحله مقدماتی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف بانوان سراسر کشور برگزار شد که اعظم تشیعی‌فرد، داور ملی مسابقات قرآن و یکی از اساتید نام آشنای استان مرکزی تدریس این دوره در رشته تجوید را برعهده داشت.

اعظم تشیعی‌فرد، مربی قرآن و داور مسابقات قرآن اوقاف در این رابطه به ایکنا گفت: تقریباً سه هفته قبل از سوی سازمان اوقاف جهت برگزاری دوره ارتقای سطح متسابقان کشوری و آمادگی هرچه بیشتر آنان در این محله از مسابقات با بنده تماس گرفته شد. در این دوره که ویژه حافظان 20 جزء و راه یافتگان رشته ترتیل برگزار شد آموزش تجوید را برعهده داشتم.

وی با بیان اینکه یکی از اشکالات برخی متسابقان جهت شرکت در مسابقات عدم آگاهی از آیین‌نامه است، ادامه داد: تدریس تخصصی آیین‌نامه و رفع اشکال حافظان و مرتلان از جمله برنامه‌هایی بود که در این دوه صورت گرفت. خوشبختانه این دوره مورد استقبال حاضران در جلسه قرار گرفت و خواستار تکرار این‌گونه جلسات در طول سال شدند.

تشیعی‌فرد با اشاره به اینکه سطح نمایندگان استان در رشته ترتیل مسابقات مقدماتی کشوری اوقاف پایین‌تر از سایر استان‌ها نیست، اظهار کرد: همچنین شرکت‌کنندگان رشته حفظ 20 جزء نیز از نظر تجوید در سطح پایین‌تری نسبت به مابقی رقبای خود قرار نداشتند، اما آنچه تعیین کننده است حسن حفظ است که می‌تواند نتیجه رقابت را مشخص کند.

وی با تأکید براینکه شرکت‌کنندگان در مسابقات کشوری هیچ‌گاه خود را مستثنی از تمرین و ممارست در یادگیری ندانند، ضرورت برگزاری دوره‌های ارتقای سطح ویژه متسابقان قرآن در طول سال از سوی مسئولان استانی را خواستار شد و افزود: برگزاری دوره‌های مقطعی از این سال تا سال بعد اثرگذاری مطلوب نخواهد داشت و قطعاً کفایت نمی‌کند. اداره تبلیغات اسلامی یا اوقاف برای شرکت‌کنندگان در مسابقات دوره‌های پیوسته برگزار کند و از برگزاری دوره در شهرستان‌ها غافل نشود.

تشیعی‌فرد با بیان اینکه متسابقان قرآنی در استان از استعداد خوبی برخودارند که این استعدادها باید تقویت شوند، ادامه داد: شرکت‌کنندگان نشان دادند اگر دوره‌ای برای آنان برگزار شود، استقبال می‌کنند، چندی پیش از سوی اوقاف دوره‌ای با حضور قاریان بین‌المللی ویژه برادران برگزار شد که این امر قابل توجه است، اما این دوره ویژه بانوان به صورت اختصاصی برگزار نشد و با توجه به اینکه این دوره عمومی بود و بانوان نیز می‌توانستند شرکت کنند، اما مورد استقبال تعدادی از بانوان شرکت‌کننده در مسابقات کشوری قرار نگرفت. البته یکی از متسابقان رشته حفظ 20 جزء درخواست دوره با بنده را کرده بود که این امر با موافقت اداره امور قرآنی اوقاف استان به صورت مجازی انجام شد. 

وی در پاسخ به این سؤال که آیا از شما برای برگزاری دوره ارتقای سطح و آمادگی در استان دعوت نشد، گفت: خیر. از بنده هیچ‌گونه دعوتی برای برگزاری دوره آمادگی در استان نشد. فرقی نمی‌کند بنده مربی آموزش باشم یا فردی خارج از استان این دوره را برگزار کند، مهم این است نمایندگان استان ما در مسابقات کشوری بدرخشند و پرچم استان را بالا نگه دارند. اگر این دوره نیز ویژه بانوان برگزار شود قطعا در درخشش نمایندگان در مسابقات کشوری تأثیرگذارست. البته استان ما از داوران به نامی همچون استاد مختاری که سطح 2 وقف و ابتدا را دارند، برخوردارست، بهتر بود از این استاد قرآن برای رفع اشکلات نمایندگان استان در مسابقات کشوری استفاده می‌شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha