کد خبر: 4102562
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۷

بسیج توازن امنیت را به نفع نظام تنظیم کرده است

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه در حال حاضر از توازن قدرت خارج شده و در توازن امنیت با قدرت‌های جهانی قرار گرفتیم و این کشورها امنیت خود را با ما هماهنگ می‌کنند، افزود: حضور بسیج در همه ابعاد توانسته توازن امنیت را در همه شاخه‌ها به نفع جمهوری اسلامی تنظیم کند.

فرزاد مخلص الائمه، استاندار مرکزی

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی سپاه روح‌الله استان مرکزی، فرزاد مخلص‌الائمه، استاندار مرکزی، امروز، 5 آذر، در اجتماع نمایش اقتدار بسیجیان که در سالن پیامبراعظم(ص) استانداری برگزار شد، بسیج دو رکن ولایتمداری و شهادت طلبی و یک روح دارد و بسیج بر این دو رکن استوار است و موفقیت های بسیج بر پایه این دو رکن مهم پایه گذاری شده است.

مخلص‌الائمه اظهار کرد: در میانه دهه پنجم انقلاب اسلامی هستیم یعنی چهل‌واره دوم انقلاب را شروع کردیم درحالی‌که بسیاری از انقلاب‌های مهم جهان از دهه سوم خود عبور نکردند یا بخش بسیاری از توان خود را از دست دادند. از ابتدای اسلام و زمان پیامبراعظم (ص) جز انقلاب اسلامی نظام اسلامی و حتی انقلاب‌های غیردینی از دهه سوم خود عبور نکردند؛ لذا می‌توان گفت انقلاب اسلامی معجزه قرن و تاریخ است.

استاندار مرکزی افزود: نظامی‌ها مفهومی به نام مرز دارند که حدودی است و کشورها را به لحاظ سیاسی و جغرافیایی از یکدیگر جدا می‌کند، این مفهوم منطبق با اصول بین‌المللی است و هیچ اصولی نمی‌تواند به راحتی این مرز را جابه جا کند و نظام حقوق بین‌الملل نیز از این مهم دفاع می‌کند.

مخلص‌الائمه یادآور شد: سرحدات، لزوماً منطبق بر مرزهای سیاسی نیست، بلکه در زمانی کیلومترها جلوتر از مرز قرار گرفته و فاصله را با ملت‌ها و دیگر دولت‌ها تعیین می‌کند، اما منطبق بر مرز مشخص شده نیست و گاهی نیز عقب‌تر از مرز سیاسی است، گاهی اوقات سرحدات داخل مرز سیاسی و گاهی داخل مرزهای سیاسی دیگران است و در همه جای دنیا این سرحدات قابل تحلیل و بحث است.

وی تأکید کرد: بعد از سالیان و قرن‌ها در شرایطی قرار گرفتیم که سرحدات سیاسی فرهنگی اقتصادی  و  ...هزاران کیلومتر جلوتر از مرزهای سیاسی و جغرافیایی کشور است. در ابتدای جنگ تحمیلی که مستشاران کشور را ترک کردند جمهوری اسلامی برای تأمین سیم‌خاردار با محدودیت‌هایی مواجه بود و ما اکنون متهم به صادرات پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی به بزرگترین ابرقدرت‌های جهان هستیم که این پدیده کم سابقه در طول تاریخ تمدن ایران است.

مخلص‌الائمه بیان کرد:  در حال حاضر از توازن قدرت خارج شده و در توازن امنیت با قدرت‌های جهانی قرار گرفتیم و این کشورها امنیت خود را با ما هماهنگ می‌کنند که این‌ مهم به برکت امام راحل راحل انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب به وجود آمده است.

وی با اشاره به اینکه بسیج یکی از ماندگارترین بنیادها و بنیان‌هایی است که امام راحل پایه‌گذاری کرد افزود: این شجره طیبه تنها منحصر به جنبه نظامی نیست و در همه اقشار و صنوف و لایه‌های اجتماعی حضور قدرتمند دارد. حضور بسیج در همه ابعاد توانسته سرحدات سیاسی امنیتی نظامی و اقتصادی ما را هزاران کیلومتر جلوتر از مرزهای سیاسی قرار دهد و توازن امنیت را در همه شاخه‌ها به نفع جمهوری اسلامی تنظیم کند و این عامل عبور از چهل‌واره اول و ورود به دهه پنجم با شرایط قدرتمندتر از دهه‌های پیشین است.

مخلص‌الائمه یادآور شد: رهبر معظم انقلاب فرمود این اقتدار باعث و آزار نظام لیبرال غرب شده و نمی‌تواند تحمل کند و هرروز فتنه‌ها بیش از گذشته تقابل حق  و باطل را شفاف‌تر می‌کند، شفافیت در تقابل حق و باطل برای پیروزی حق اتفاق مبارکی است، این تقابل هر زمان آشکارتر شود سیر تکاملی با سرعت بیشتری حرکت می‌کند.

وی در پایان بیان کرد: استان مرکزی زمینه‌های متعددی برای این تقابل‌ها داشت، اما با اقدامات صورت گرفته در مجموع به لحاظ شاخصه‌های امنیتی در قیاس با استان‌های همجوار و ... وضعیت آرامی در حوزه‌های مختلف داشتیم که جایی تقدیر و تشکر دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha