کد خبر: 4119476
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۲

5 هزار نفر از مردم استان مرکزی در اردوهای هفت‌اقلیم شرکت کردند

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: ۵ هزار نفر از استان مرکزی در اردوهای هفت اقلیم شرکت کرده‌اند.

نشست قرارگاه جهاد تبیین

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی سپاه روح‌الله استان مرکزی، سردار محسن کریمی، فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی، پنج‌شنبه، 13 بهمن، در قرارگاه جهاد تبیین ستاد کنگره شهدای استان اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم در قرارگاه جهاد تبیین استان، اجرای برنامه‌های اثرگذار برای نوجوانان و جوانان با رویکرد تبیین و روایت حماسه‌های هویت‌ساز است که اردوهای هفت‌اقلیم از مهم‌ترین برنامه‌هاست.

وی با بیان اینکه اردوهای هفت اقلیم از دستاوردهای مهم کنگره شهدای استان مرکزی است، گفت: این اردوها از ۵ سال پیش آغاز شده و همچنان با قوت ادامه خواهد داشت و هدف‌گذاری این اردوها برای دانش آموزان، دانشجویان، اساتید و نخبگان انجام شده است. سعی داریم برای اقشار مختلف جامعه این اردوها را نیز برگزار کنیم.

کریمی تاکید کرد: رویکرد مهم اردوهای هفت‌اقلیم امام‌شناسی و آشنایی با حماسه‌های مهم انقلاب اسلامی است که شرکت‌کنندگان در این اردوها علاوه بر آشنایی با سیره امامین انقلاب با حماسه‌های انجام شده و وضعیت قبل از انقلاب آشنایی خواهند شد.

وی بیان کرد: اقلیم ولادت و تربیت، اقلیم علم و معرفت، اقلیم مبارزه و مجاهدت، اقلیم تنهایی و غربت، اقلیم ایثار و مقاومت، اقلیم هجرت و اقلیم وصال و فراق مهمترین مقاطع حیات حضرت امام(ره) است که افراد در این اردوها ضمن آشنایی با این اقلیم‌ها با حماسه‌های انقلابی نیز آشنا خواهند شد.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی ادامه داد: شرکت‌کنندگان با حضور در شهرستان‌های اراک، خمین و تهران با اقلیم‌ها آشنا خواهند شد. امروز اردوهای هفت اقلیم کنگره شهدای استان مرکزی به یک الگو در کشور تبدیل شده و بسیاری از استان‌ها برگزاری آن را در دستور کار دارند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۵ هزار نفر از استان مرکزی در اردوهای هفت اقلیم شرکت کردند، گفت: راویان برجسته‌ای طی این سال‌ها تربیت شده‌اند و هم اکنون علاوه بر شرکت دانش‌آموزان، دانشجویان، اساتید، معلمان و نخبگان کارمندان دستگاه‌ها و ادارات نیز در اردوها شرکت می‌کنند.

سردار کریمی افزود: روایت صحیح از حماسه‌های انقلاب و تبیین سبک زندگی امام خمینی(ره) برای شرکت کنندگان از سیاست‌های مهم اردوهای هفت اقلیم است و این مسئله از اهمیت ویژه‌ای برخوردارست؛ چراکه تفکر، مکتب و اندیشه امام خمینی(ره) نیاز همیشگی ملت ایران است و این مکتب باید برای جوانان نهادینه شود.

وی با بیان اینکه اندیشه امامین انقلاب اسلامی در طول ۴۴ سال گذشته منشاء تحولات عظیم شده، افزود: یکی از رویکردهای قرارگاه تبیین اندیشه و مکتب امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است که هم از طریق اردوهای هفت اقلیم و شهید مجید ایزدپناه و هم در قالب اقدامات دیگر دنبال می‌شود.

فرمانده سپاه روح‌الله استان بیان کرد: با توجه به اینکه دشمنان انقلاب به دنبال ادراک‌سازی غلط از حماسه‌های نقلاب هستند کار وسیع و بسیاری برای تبیین، پیش روی قرارگاه است و باید با همت و روحیه جهادی و انقلابی اقدامات بزرگی در راستای رفع شبهات و تبیین انجام داد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha