سی‌و‌پنجمین جشنواره تئاتر استان مرکزی برگزار می‌شود
کد خبر: 4169472
تاریخ انتشار : ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۲

سی‌و‌پنجمین جشنواره تئاتر استان مرکزی برگزار می‌شود

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی از برگزاری سی‌و‌پنجمین جشنواره تئاتر استان در پاییز امسال خبرداد.

حسین محمودی فر، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مرکزی

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،حسین محمودی‌فر، سرپرست این اداره‌کل، با اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر استان در پاییز امسال اظهار کرد: سی‌و‌پنجمین جشنواره تئاتر استان مرکزی آبان ماه امسال در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: این جشنواره با محوریت موضوعاتی، چون امیداجتماعی، ارتقای نهاد خانواده، فرزندآوری، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ارتقای فرهنگ شهروندی، همگرایی ملی، ارزش‌های انسانی و اسلامی برگزار می‌شود. بازه زمانی این جشنواره ۱۶ تا ۱۹ آبان پیش‌بینی شده است.

محمودی‌فر تصریح کرد: سال گذشته سی‌و‌چهارمین جشنواره تئاتر استان با شرکت ۸ گروه نمایشی از شهرهای اراک، ساوه و محلات با موضوعات حفظ و نشر ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، عنوان سال «تولید دانش بنیان، اشتغال آفرین»، خانواده و سبک زندگی اسلامی - ایرانی، مسائل و معضلات اجتماعی و فرهنگی جامعه برگزار شد.

وی با بیان اینکه امسال استان مرکزی میزبان جشنواره نمایش‌های آئینی و سنتی نیز خواهد بود، اظهار کرد: این جشنواره امسال با همکاری استان‌های مرکزی، خراسان شمالی، گلستان و چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود. استان مرکزی و شهرستان تفرش میزبان بخش شبیه‌خوانی این جشنواره هستند.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی ادامه داد: بیست‌و‌یکمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آئینی و سنتی، پاییز امسال با توجه به سیاست تمرکززدایی از مرکز و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مناطق مختلف کشور به میزبانی چهار استان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
captcha