آزادی ۵۰ محکوم جرائم غیرعمد استان مرکزی در ماه‌های محرم و صفر
کد خبر: 4169475
تاریخ انتشار : ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۴

آزادی ۵۰ محکوم جرائم غیرعمد استان مرکزی در ماه‌های محرم و صفر

رئیس کل دادگستری استان مرکزی از آزادی 50 نفر از محکومان جرائم غیرعمد از زندان‌های استان خبر داد و گفت: این اقدام با همت مردم استان در ماه‌های محرم و صفر صورت گرفته است.

آزادی زندانیان حرائم غیرعمد

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان مرکزی، حجت‌الاسلام سیدعبدالمهدی موسوی، رئیس کل دادگستری استان، از آزادی 50 نفر از محکومین جرایم غیرعمد در ماه‌های محرم و صفر از زندان‌های استان مرکزی خبر داد و اظهار کرد: رقم کل بدهی محکومین آزاد شده بیش از هفتاد و هفت میلیارد تومان بوده است که از این رقم پنجاه و شش میلیارد آن مربوط به پذیرش اعسار از سوی مراجع قضایی است.

وی افزود: با دعوت از شکات توسط مددکاران زندان‌ها و ستاد مردمی دیه استان، شاکیان بیش از 19 میلیارد تومان از طلب خود را گذشت کرده‌اند، جهت آزادی این محکومین مبلغ یک میلیارد یکصد میلیون تومان از سوی خیران، ستاد دیه کشور و ستاد مردمی استان به صورت بلاعوض پرداخت شده است.

موسوی ادامه داد: همچنین مابقی بدهی محکومین آزاد شده در قالب پرداخت وام و آورده خود مددجویان به مبلغ900 میلیون تومان تامین و پرداخت شده است. 

رئیس کل دادگستری  استان گفت: در حال حاضر تعداد 140 نفر محکوم جرایم غیرعمد در زندان‌های استان چشم انتظار آزادی هستندکه از هم استانی‌ها درخواست که به همانند سال‌های گذشته در این امر خیرخواهانه مساعدت و همکاری لازم را با ستاد مردمی دیه استان مرکزی داشته باشند.

انتهای پیام
captcha