قصه، عامل اتصال بین نسلی در فضای عمومی جامعه است
کد خبر: 4183162
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۲

قصه، عامل اتصال بین نسلی در فضای عمومی جامعه است

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی با اشاره به اینکه قصه و قصه‌گویی عامل اتصال بین نسلی در فضای عمومی جامعه امروزی است، بیان کرد: امیدست با اجرای طرح و جشنواره‌های قصه‌گویی شاهد گسترش این فرهنگ در فضای مدارس، منازل و فضای عمومی جامعه باشیم.

احسان منصوری، مدیرکل کانون پرورش فکری استان مرکزی

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، احسان منصوری، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی، امروز، 29 آبان، در مراسم اختتامیه مرحله استانی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، که در سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برگزار شد، با بیان اینکه مرجله بین‌المللی جشنواره قصه‌گویی شب یلدا برگزار خواهد شد، افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران مفتخرست که باسابقه‌ترین مسابقات در این بخش را در جهان برگزار می‌کند.

وی با بیان این مطلب که جشنواره قصه‌گویی انگیزه و بهانه‌ای است تا قصه‌گویی را در فضای فرهنگی و عمومی جامعه ارتقا بخشیم، اظهار کرد: امسال ۹۸۸ قصه در سامانه کانون استان بارگذاری و از این تعداد ۳۷۷ اثر برای بخش ملی پایش اولیه شد. همچنین از 27 تا 29 آبان نیز 53 قصه در مرحله استانی داوری شد.

منصوری با اشاره به اینکه قصه و قصه‌گویی عامل اتصال بین نسلی در فضای عمومی جامعه امروزی است، بیان کرد: امیدست با اجرای طرح و جشنواره‌های قصه‌گویی شاهد گسترش این فرهنگ  در فضای مدارس، منازل و فضای عمومی جامعه باشیم. بخش‌هایی از این جشنواره به غزه و شهید سلیمانی اختصاص داشت.  

مدیرکل کانون پرورش فکری استان قصه‌گویی در حوزه کارآفرینی را یکی دیگر از رویکردهای این جشنواره برشمرد و اظهار کرد: استان ما استانی صنعتی است و با استفاده از ابزار قصه‌گویی می‌توان حلقه اتصالی بین صنعت و جامعه ایجاد کرد. با بهره‌گیری از این ظرفیت می‌توان شاخصه‌های هویتی و مفاخر را به کودکان معرفی کرد.

منصوری همچنین به ظرفیت‌های ضعیف کانون در استان اشاره و تصریح کرد: امکانات موجود پاسخگوی نیاز 260 هزار کودک استان نیست و نمی‌توان خدمات ارزنده‌ای داشت. بی‌تردید در سایه کمک‌ها و حمایت‌های نهادها و مدیران حاکمیتی در سطح استان و کشور در حوزه منابع عمرانی و جذب نیروی انسانی می‌توان تعداد بیشتری از جامعه هدف را تحت پوشش داشت.

این مقام مسئول با بیان این مطلب که صدا‌و‌سیما نقش مهمی در افزایش ضریب رسانه‌ای قصه‌گویی دارد، اضافه کرد: قصه‌گویان خوبی در روستاهای کوچک و کم‌برخوردار وجود دارند که با استفاده از این ظرفیت می‌توان فضای فرهنگی خوبی در جامعه ایجاد کرد. ظرفیت‌های خوبی وجود و امیدست دیده شده و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

انتهای پیام
captcha