اهدای سه سری جهیزیه به زوجین تفرشی در طرح « قرار دوازدهم»
کد خبر: 4197339
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۴

اهدای سه سری جهیزیه به زوجین تفرشی در طرح « قرار دوازدهم»

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تفرش از اهدای سه سری جهیزیه به زوجین تفرشی در قالب طرح «قرار دوازدهم» همزمان با آغاز دهه فجر خبر داد.

اهدای سه سری جهیزیه به زوجین تفرشی در طرح « قرار دوازدهم»

حجت‌الاسلام حمید کرمی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تفرش، در گفت‌و‌گو با ایکنا از استان مرکزی، ضمن تبریک گرامی‌داشت دهه مبارک فجر و سالروز ورود حضرت امام خمینی (ره) به میهن، از تهیه سه سری جهیزیه و تحویل به زوج‌های کم برخوردار به مناسبت روز دوازدهم بهمن خبر داد و گفت: ایام‌الله دهه فجر فرصتی است که می‌توان دستاوردهای درخشان نظام را برای مردم تشریح کرد.

وی ادامه داد: شایسته است منتظران حضرت مهدی(عج) در مسیر انتظار گام بردارد و اولین وظیفه ما زنده نگه داشتن یاد شهدا و خدماتی است که از سوی امام راحل و یاران ایشان صورت گرفته است. ضروری است در شرایط فعلی که دشمن نظام ایران اسلامی را آماج توطئه‌های خود قرار داده است، نسل نوجوان و جوان را بیش از پیش با اندیشه‌های حضرت امام آشنا کنیم.

کرمی با بیان این مطلب که انتظار فقط دعا نیست و انسان منتظر باید در همه حال یاد و نام خدا را در امور فردی و اجتماعی را سرلوحه کارها قرار دهد و برای امامش قدمی در حد بضاعتش بردارد و به این شکل امام خود را یاری رساند.

وی به اجرای طرح «قرار دوازدهم» اشاره کرد و ادامه داد: یکی از بهترین کارهای برای گام برداشتن در مسیر قرآن و اهل‌بیت(ع) رسیدگی به امور نیازمندان و تأمین مايحتاج زندگی آنان است. انجام این امور به نوعی یاریگر حضرت ولیعصر(عج) است. در طول تاریخ شاهدیم ائمه اطهار(ع) کمک به دیگران را می‌پسندند و خود در این مسیر پیشقراول و سرآمد هستند.

رئیس اوقاف تفرش اضافه کرد: اداره اوقاف این شهرستان دوازدهم هر ماه با یاد و نام حضرت ولیعصر (عج) با کمک مهدی یاوران اجرای طرح «قرار دوازدهم» را در راستای کمک به افراد نیازمند و کم‌برخوردار در دستور کار دارد؛ از این رو امروز، 12 بهمن، مصادف با چهل‌و‌پنجمین سالروز ورود امام راحل به میهن به نیت حضرت مهدی(عج) سه سری جهیزیه برای سه زوج نیازمند تدارک دیده است.

حجت‌الاسلام کرمی در پایان افزود: هر جهیزیه شامل تمامی وسائل ضروری زندگی به ارزش دو میلیارد ریال، 200 هزار تومان است که از محل نیات موقوفات مرتبط و با مشارکت مرکز نیکوکاری امیرالمؤمنین (ع) تفرش و کمک خیرین تهیه شده است.

انتهای پیام
captcha