اجرای 400 ویژه‌برنامه به مناسبت دهه فجر در کتابخانه‌های استان مرکزی
کد خبر: 4197715
تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۴

اجرای 400 ویژه‌برنامه به مناسبت دهه فجر در کتابخانه‌های استان مرکزی

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی از اجرای طرح عضویت رایگان و بخشودگی جرائم دیرکرد در کتابخانه‌های عمومی خبر داد و افزود: بیش از 400 برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان به مناسبت دهه فجر برگزار می‌شود.

علی گودرزی زاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی مرکزی

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، علی گودرزی‌زاده، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بیان کرد: همزمان با آغاز چهل‌وپنجمین دهه فجر انقلاب اسلامی، طرح عضویت رایگان و بخشودگی جرائم دیرکرد بازگشت منابع در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور اجرا می‌شود.

وی از اجرای طرح عضویت رایگان در کتابخانه و بخشودگی جرائم دیرکرد منابع در کتابخانه‌های عمومی سراسر استان به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد و افزود: علاقه‌مندان از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه فرصت دارند با مراجعه به سامانه سامان و پرتال‌های کتابخانه‌ای و دریافت کد تخفیف عضویت رایگان، به عضویت کتابخانه مورد نظر خود درآیند.

گودرزی‌زاده گفت: در این طرح، اعضایی که منابع امانی‌شان شامل جرائم دیرکرد می‌شود، در صورتی که در بازه زمانی ۱۲ تا ۲۲ بهمن‌ماه به کتابخانه عودت دهند، مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی جرائم دیرکرد خواهند شد.

وی ادامه داد: اعتبار کدهای تخفیف عضویت رایگان تا ۳۰ بهمن‌ماه خواهد بود و فهرست پرتال کتابخانه‌های عمومی در سامانه مدیریت کتابخانه‌های عمومی نیز در نشانی www.samanpl.ir در دسترس است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی همچنین از اجرای بیش از 400 برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در ایام دهه فجر خبر داد و گفت: کتابخانه‌های عمومی استان همچون سنوات گذشته برنامه‌های فرهنگی متنوعی را به مناسبت چهل‌پنجمین دهه فجر انقلاب اسلامی در دستور کار دارد.

گودرزی‌زاده برگزاری نشست کتاب‌خوان دانش ‌آموزی در تمامی شهرستان‌ها، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، برگزاری جلسات نقد و رونمایی کتاب، برگزاری نمایشگاه کتاب، «جشن انقلاب» ویژه نونهالان و دانش‌آموزان ابتدایی در بخش‌های کودک کتابخانه‌ها، نشست خاطره گویی «مادران انقلابی»، مسابقات کتابخوانی، برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع دهه فجر و برگزاری مراسم خاطره‌ گویی با حضور انقلابیون و پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت در کتابخانه‌های عمومی استان را از جمله برنامه‌های اجرایی این اداره کل، در ایام دهه فجر عنوان کرد.

وی افزود: تجدید میثاق با آرمان‌‌های شهدا، برگزاری نمایشگاه‌های کارتون کتاب، برپایی نمایشگاه روزشمار انقلاب اسلامی، جلسات نمایشنامه خوانی، کارگاه‌های اوریگامی، برپایی ایستگاه نقاشی در حاشیه مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در اراک و شهرستان‌ها، حضور باشکوه کتابداران در راهپیمایی ۲۲ بهمن، برگزاری جلسات نقد شعر انقلاب اسلامی در محافل ادبی کتابخانه‌های عمومی، برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب در کتابخانه‌ها با محوریت رمان‌های انقلاب اسلامی و محافل قرآن و عترت از دیگر برنامه‌های این اداره کل در دهه فجر است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی ادامه داد:‌ تزئین و فضاسازی کتابخانه‌ها، استفاده از ظرفیت نویسندگان بومی درزمینه‌های روایت‌گری، خاطره‌گویی و معرفی کتاب، نقد کتب مرتبط با موضوع انقلاب اسلامی، بازنمایی منابع موجود با موضوع انقلاب اسلامی، جلسات جمع‌خوانی و قصه گویی از کتب مرتبط با موضوع انقلاب اسلامی و زندگینامه حضرت امام(ره) برای کودکان از دیگر برنامه‌های این اداره کل است.

انتهای پیام
captcha