تجهیزات کتابخانه‌های عمومی شهر اراک تأمین شد
کد خبر: 4198453
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۲

تجهیزات کتابخانه‌های عمومی شهر اراک تأمین شد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی گفت: بخشی از تجهیزات مورد نیاز کتابخانه‌های عمومی شهر اراک با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال تامین شد.

تجهیز کتابخانه های اراک

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، علی گودرزی‌زاده، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی از ادامه روند تجهیز و نوسازی امکانات کتابخانه‌های عمومی شهر اراک همزمان با چهل‌و‌پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: این تجهیزات از محل اعتبارات انجمن شهرستان اراک و با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال خریداری شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی تصریح کرد: تجهیزات شامل ۳۷ میز مطالعه تکنفره، ۴۷ میز مطالعه دونفره، ۳ میز مطالعه شش نفره، ۱۵۰ صندلی مطالعه، میز و صندلی تاشو و ... است که بر اساس بازدید کارشناسان اداره کل کتابخانه‌ها و اعلام نیاز کتابخانه‌های عمومی اراک خریداری شده است.

وی افزود: این تجهیزات همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی در کتابخانه عمومی دکتر حصیبی، کتابخانه عمومی آیت‌الله اراکی و کتابخانه عمومی استاد محتاط شهر اراک نصب و بهره‌برداری شد که مورد استقبال اعضای کتابخانه‌ها قرار گرفت.

گودرزی‌زاده ادامه داد: از آن‌جایی که کتابخانه‌های عمومی، فرهنگسرای اجتماعی فرهنگی شهر هستند، نیاز است با تجهیز و به روزرسانی امکانات آن، فضایی با نشاط برای مخاطبان فراهم کنیم تا مراجعه‌کنندگان با میل و رغبت بیشتری به کتاب و کتابخوانی بپردازند.

وی ضمن تاکید بر اینکه در سال‌ جاری تجهیزات بسیاری برای کتابخانه‌های عمومی مرکزی خریداری شده است، اضافه کرد: تاکنون در مقاطع مختلف، منابع و تجهیزات مورد نیاز کتابخانه‌های عمومی در استان مرکزی به روزرسانی شده است و نهضت خدمت‌رسانی با شتاب ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام
captcha