آزمون «ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ» در استان مرکزی آغاز شد
کد خبر: 4213630
تاریخ انتشار : ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۸

آزمون «ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ» در استان مرکزی آغاز شد

رئیس اداره قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان از آغاز آزمون مرحله کتبی نوزدهمین دوره «ارزیابی و اعطای مدرک به حفاظ» در استان همزمان با سراسر کشور خبر داد و گفت: این آزمون در دو حوزه اراک و ساوه در حال برگزاری است.

آزمون ارزیابی حفاظ

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، حجت‌الاسلام اسماعیل شریفی، رئیس اداره قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، امروز، 14 اردیبهشت ماه، در جریان برگزاری آزمون مرحله کتبی نوزدهمین دوره آزمون «ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ» که در دانشگاه فرهنگیان اراک برگزار شد، گفت: این آزمون سال‌ها است که در مراحل مختلف جهت دریافت مدارک سطح یک تا 5 برگزار و مورد استقبال حافظان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در آزمون محله کتبی این رویداد قرآنی در دو حوزه اراک و ساوه 227 نفرثبت‌نام کرده‌اند، اظهار کرد: این آزمون در رشته‌های حفظ ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و کل برگزار می‌شود. آزمون مرحله کتبی این طرح قرآنی دقایقی قبل در این مرکز دانشگاهی آغاز شد.

شریفی آمار حافظان اراک و ساوه را به ترتیب ۱۶۷ نفر و ۶۰ نفر اعلام کرد و گفت: حافظان دو رشته حفظ کل و حفظ 10 جزء با آمار 180 نفر بیشترین فراوانی را به خود اختصاص دادند. حافظان در صورت کسب حدنصاب به مرحله شفاهی که تیر ماه برگزار خواهد شد راه خواهند یافت.

رئیس اداره قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی از رشد و سیر صعودی آمار شرکت‌کنندگان در آزمون ارزیابی حفاظ خبر داد و گفت: سال گذشته 171 نفر در این رویداد مهم قرآنی شرکت داشتند که این آمار امسال به 227 نفر رسیده است. همچنین قریب به 80 درصد ثبت‌نامی‌ها از بانوان قرآنی هستند.

انتهای پیام
captcha