اجرای 40 ویژه‌برنامه دهه کرامت در استان مرکزی
کد خبر: 4214225
تاریخ انتشار : ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۸

اجرای 40 ویژه‌برنامه دهه کرامت در استان مرکزی

مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان مرکزی گفت: به‌مناسبت دهه کرامت اجرای 40 ویژه‌برنامه در استان تدارک دیده شده است.

محمد بخشی، مدیر کانون خادمیاران رضوی استان مرکزی

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، محمد بخشی، مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان مرکزی، عصر دوشنبه، 17 اردیبهشت‌ماه در نشست مطبوعاتی که به‌منظور تشریح برنامه‌های دهه کرامت برگزار شد، ترویج و توسعه فرهنگ رضوی در جامعه را از جمله برنامه‌های محوری دانست و اظهار کرد: بسیاری از مردم با عنوان خادمیار و یاور رضوی مشغول خدمت‌رسانی به ساحت مقدس امام رضا(ع) هستند.

وی ترویج و توسعه فرهنگ رضوی و محرومیت‌زدایی را دو محور خدمت‌رسانی دانست و ادامه داد: در این راستا خادمیاران و یاوران رضوی سازماندهی شدند و فعالیت‌ها در قالب 19 عرصه و کانون تخصصی همچون ایثار و شهادت، بانوان و خانواده، تبلیغ دینی، تعلیم و تربیت، حقوق و مشاوره حقوقی، خبر و فضای مجازی، زیارت، سلامت و درمان، شعر و ادبیات، علمی، قرآنی، فرهنگی و هنری، نوجوانان، وقف و نذر، کارآفرینی، کتاب و کتابخوانی در نظر گرفته شده است.

بخشی با بیان اینکه استان مرکزی یکی از استان‌های فعال در حوزه ترویج فرهنگ رضوی است، اضافه کرد: در استان 264 کانون خدمت در عرصه‌های تخصصی و محلی در حال خدمت هستند. همچنین یک هزار و 980 خادمیار رضوی در سامانه خادمیاران رضوی ثبت هستند که از این تعداد 530 نفر یاور رضوی هستند.

وی در توضیح تفاوت خادمیاران و یاوران رضوی چنین گفت: متقاضیان و علاقه‌مندان می‌توانند به عنوان یاوران رضوی ثبت‌نام کرده و پس از شش ماه فعالیت و ثبت در سامانه به‌عنوان خادمیار رضوی در سامانه تبدیل عضویت خواهند شد.

بخشی به تشریح برنامه‌های دهه کرامت پرداخت و اظهار کرد: برنامه‌ها از 21 اردیبهشت‌ماه آغاز و تا 31 همین ماه با شعار «یا امام رضا(ع) با شما سربلندیم» ادامه دارد. برای امسال قریب به 40 ویژه‌برنامه تدارک دیده شده است که تمام شهرستان‌ها بخشی از اجرای برنامه‌ها را برعهده دارند.

وی به حضور کاروان خدام رضوی در استان تحت عنوان «زیرسایه خورشید» خبر داد و افزود: خدام رضوی در طول دهه کرامت در شهرستان‌های مختلف استان اعم از شهر و روستا حضور یافته و تقریبا 120 عنوان برنامه برای آنان پیش‌بینی شده است.

بخشی برپایی جشن ویژه دختران، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان، برگزاری جلسات کتابخوانی، محافل انس با قرآن، برگزاری شب شعر رضوی، حضور در مدارس مناطق محروم، دیدار با بیماران، نذر خون، اجرای پویش ملی «نذر امام»، اجرای برنامه کلام نور را بخشی از برنامه‌های در دستور کار دانست.

وی تدارک میز مشاوره و مددکاری، پویش ملی «نسل رضوی»، نذر شفا، آزادی 14 زندانی جرائم غیرعمد، دیدار با صنعتگران را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و اضافه کرد: امسال تأکید بر اجرای برنامه‌های مردم‌محور و خیابانی است تا به این شکل فرهنگ رضوی را در جامعه نهادینه کنیم.

بخشی به اجرای طرح «قرار هشتم» در استان اشاره و تصریح کرد: این طرح هشتم هر ماه برگزار شده و خادمیاران در این روز عمل نیک و خیری را انجام می‌دهند. همچنین قرار بر این است که هر ماه خادمیاران، یاوران رضوی و تعدادی از نیکوکاران شهر با همراهی معتمدان محلات در طرح یاد شده شرکت کرده و با مشارکت آنان طرح «آقا حساب کرده است» در راستای پرداخت بدهی افراد بی‌بضاعت و آبرومند در مناطق محروم اجرا شود.

انتهای پیام
captcha