دوره آموزشی «معراج» در اراک برگزار شد
کد خبر: 4214748
تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۶

دوره آموزشی «معراج» در اراک برگزار شد

مدیر ستادداقامه نماز استان مرکزی از برگزاری دوره آموزشی «معراج» با حضور 160 دانشجوی دختر در دانشگاه زینب کبری (س) استان مرکزی خبر داد.

حجت الاسلام علی رودبارانی دبیر ستاد اقامه نماز مرکزی

حجت‌الاسلام علی رودبارانی، مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی، در جریان برگزاری طرح «معراج» در اراک، در گفت‌و‌گو با ایکنا از استان مرکزی، از برگزاری دوره آموزشی «معراج» ویژه دانشجو معلمان دختر دانشگاه زینب‌کبری (س) استان خبر داد و گفت: این دوره آموزشی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه نوزدهم و بیستم اردیبهشت با همکاری ستاد اقامه نماز استان و دانشگاه پردیس خواهران برگزار شد.

وی ادامه داد: این دوره آموزشی با حضور اساتید مرکز تخصصی نماز و اساتید بومی استان با هدف آشنایی دانشجویان با شیوه های دعوت به نماز در جهت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، در محل دانشگاه انجام شد. در این دوره علاوه بر اساتید مرکز تخصصی نماز از جمله حجت‌الاسلام روح‌الله ملکی و حجت الاسلام حسین باقریان، 3 نفر از اساتید بومی استان همچون اینجانب، حمیدرضا معصومی‌پویا و امین‌الله اکبری به مدت 16 ساعت و در 4 کلاس آموزشی با حضور 160 نفر از دانشجو معلمان دختر حضور داشتند.

رودبارنی اضافه کرد: ضمن تقدیر از حضور دانشجویان و معلمان آینده در این دوره، افزود: هدف از برگزاری این دوره‌های آموزشی آشنایی دانشجویان و معلمان آینده با شیوه‌های دعوت به نماز، نمازشناسی، آثار تربیتی نماز، نماز و خانواده، تفسیر آیات نماز، پرسمان نماز و آداب و اسرار نماز است.

وی گفت: دانشجویان در آینده به عنوان یک معلم در جامعه اسلامی، بهترین مروج برای توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز در بین جوانان و نوجوانان خواهند بود.

انتهای پیام
captcha