حضور 110 کودک در مسابقات قرآن شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند
کد خبر: 4215265
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۴

حضور 110 کودک در مسابقات قرآن شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند

مدیر روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند از حضور 110 کودک در مسابقات قصه‌گویی قرآن ویژه فرزندان کارکنان این شرکت خبر داد.

مسابقات قصه گویی قرآن

سیدابوطالب امینی، مدیر روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند در گفت‌و‌گو با ایکنا از استان مرکزی بیان کرد: مسابقات قرآن شرکت پالایش و پخش نفت هر سال در گروه‌ها و رده‌های سنی مختلف برگزار می‌شود و بیست‌و‌هفتمین دوره این رویداد قرآنی با استقبال بیش از هزار و 600 نفر قرار گرفت.

وی ادامه داد: این دوره از مسابقات قرآن در رشته‌های صحیح‌خوانی، قرائت تقلیدی، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ عمومی، حفظ تخصصی، حفظ موضوعی، نهج‌البلاغه، مفاهیم و اذان در سه مرحله مقدماتی، نیمه‌نهایی و نهایی تدارک دیده شده است.

امینی ادامه داد: به دلیل استقبال بسیار خوب جامعه هدف بخش آوایی این دوره از مسابقات در شازند در روزهای 29 دی‌ماه و بخش کتبی آن پنجم بهمن‌ماه سال گذشته برگزار شد و نفرات برتر در مرحله نیمه‌نهایی که اسفندماه همان سال به میزبانی این شرکت در مشهدمقدس برگزار شد با یکدیگر رقابت کردند.

وی از برگزاری مسابقات قصه‌گویی از سری مسابقات بیست‌وهفتمین دوره مسابقات قرآن، نهج‌البلاغه و اذان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی نفتی خبر داد و افزود: این رویداد قرآنی در گروه‌های ویژه کودکان قبل از دبستان و گروه‌های 1، 2 و 3 شامل مقاطع تحصیلی اول تا سوم دبستان برگزار می‌شود.

امینی اظهار کرد: حجم شرکت‌کنندگان کودک در بخش قصه‌گویی قرآنی قابل تحسین است و حضور ۱۱۰ شرکت‌کننده در این بخش ما را بر آن داشت تا مسابقات بخش کودکان را به‌دلیل اهمیت موضوع در فرصتی دیگر برگزار کنیم؛ از این‌رو این مسابقات عصر امروز ، ۲۳ اردیبهشت‌ماه با حضور چهارم داور و دو مجری و کمک داور برگزار می‌شود.

دبیر شورای فرهنگی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند آشنایی کودکان با مبانی و مفاهیم قرآنی را اقدامی مهم دانست و ادامه داد: تربیت نسلی قرآنی فقط وظیفه دستگاه‌های فرهنگی و قرآنی نیست، همه ما به نوعی در این امر خطیر سهیم هستیم که باید آن را در قالب مسئولیت‌های اجتماعی گنجانده و به بهترین شکل ممکن اجرایی کنیم.

امینی به فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی انجام شده در این شرکت اشاره کرد و گفت: شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند به دنبال عمل به فرمایش مقام معظم رهبری و تأکیدات ایشان پیرو تربیت نسلی قرآنی اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی کرده و در کنار تمام مسئولیت‌های کاری از انجام این اقدامات غافل نبوده است.

وی اهمیت تبیین مباحث قرآنی ویژه کودکان را مهم ارزیابی کرد و یادآور شد: کودکان یکی از مهم‌ترین اقشار برای داشتن نسلی ایمانی هستند و به دلیل اهمیت این امر شرکت تصمیم بر تفکیک این مسابقات گرفت. امید است اجرای این مسابقات بتواند گامی مهم در راستای تفهیم آموزه‌های قرآنی و وارد کردن آن در بطن زندگی مردم باشد.

امینی در پایان گفت: مرحله سراسری مسابقات قرآن وزارت نفت نیز تابستان امسال بین برگزیدگان چهار شرکت اصلی تابع وزارت نفت، شامل شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، شرکت ملی پتروشیمی ایران، ستاد وزارت نفت و صندوق بازنشستگی وابسته به وزارت نفت برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
captcha